سرلشکر فیروزآبادی دار فانی را وداع گفت

سیدحسن فیروزآبادی، مشاورعالی نظامی فرماندهی کل قوا براثر بیماری درگذشت.وی رئیس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح بود.

به گزارش” آوای صنعت ”، سردار سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیرو‌های مسلح و مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا، پس از مدتی بیماری، به دیدار معبود شتافت.

سرلشکر فیروزآبادی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۵ به مدت ۲۷ سال با حکم رهبر معظم انقلاب، به عنوان رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مشغول به خدمت بود و پس از آن، از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا منصوب شد.

وی در دوره اخیر فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز، با حکم مقام معظم رهبری، به عنوان عضو حقیقی مجمع منصوب شده بود.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیام‌های جداگانه درگذشت برادر سرلشکر سید حسن آقایی فیروزآبادی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و برادر سردار مهدی ربانی معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح را تسلیت گفت.

متن پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به سرلشکر فیروزآبادی به شرح ذیل است:

برادر گرانقدر سردار سرلشکر بسیجی سید حسن آقایی فیروزآبادی

مشاور محترم عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی)

دریافت خبر درگذشت برادر گرانقدرتان، جانباز سرافراز و سربلند مرحوم «سید عباس آقایی فیروزآبادی موجب تأثر فراوان گردید.

این مصیبت را به جنابعالی و خاندان مکرم فیروزآبادی تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و همنشینی با حضرت سیدالشهدا اباعبدالله الحسین (ع) و برای آن برادر عزیز و سایر مصیبت‌دیدگان معزز، صبر و شکیبایی و سکینه قلبی توأم با ثواب عظیم مسئلت می‌نمایم.»

همچنین در متن پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به سردار ربانی آمده است:

برادر ارجمند سردار سرتیپ پاسدار مهدی ربانی

با نهایت تأسف و تأثر درگذشت برادر گرامیتان را خدمت شما برادر محترم تسلیت عرض می‌نمایم.

بی‌شک خدمات و تلاش‌های آن برادر مؤمن با اخلاص، خادم الحسین (ع)، جانباز و ایثارگر دوران دفاع مقدس، مرحوم «عباس ربانی» برای همیشه ماندگار و منشأ خیر و ثواب باقی‌الصالحات برای آن بزرگوار خواهد ماند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت مجدد خدمت جنابعالی و خانواده محترم، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای خانواده گرامیتان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.