سال ۲۰۲۰ دورنمایی بدبینانه برای شرکت‌های خدمات نفتی آمریکا

طبق گزارش بانک فدرال رزرو دالاس، با بدتر شدن دورنمای کسب‌وکار شرکت‌های خدمات میادین نفتی، حدود نیمی از آن‌ها قصد دارند هزینه‌هایشان را در ۲۰۲۰ کاهش دهند.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  بانک فدرال رزرو دالاس در گزارش تحقیقات انرژی خود اعلام کرد با بدتر شدن دورنمای کسب‌وکار شرکت‌های خدمات میادین نفتی، حدود نیمی از آن‌ها قصد دارند هزینه‌هایشان را در 2020 کاهش دهند.

فعالیت و اشتغال در بخش نفت و گاز در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی در منطقه دالاس آمریکا با رکود مواجه شده بود. این منطقه شامل بزرگترین میدان نفتی شیل، حوزه پرمین در تگزاس و نیومکزیکو می‌شود.

قیمت نفت آمریکا در اکثر روزهای سال کمتر از 60 دلار در هر بشکه بود که باعث شد بسیاری از شرکت‌های انرژی بودجه خود را کاهش دهند. حدود 36 درصد تولیدکنندگان نفت و گاز قصد دارند بودجه خود را در سال آینده پایین بیاورند.

قیمت نفت آمریکا 6 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته و به 61.72 دلار رسیده است ولی تولیدکنندگان نفت و شرکت‌های خدماتی آنها که تجهیزات و نیروی کار میادین نفتی را تأمین می‌کنند در نظر دارند بودجه خود را در 2020 روی نفت بشکه‌ای 54 و 55 دلار ببندند.

یکی از این شرکت‌های خدماتی اعلام کرد: «ادامه پایین بودن قیمت نفت و هزینه‌های بالا و کاهش حاشیه‌های سود، باعث شده به‌سختی بتوان پروژه‌ای را پیدا کرد که از نظر اقتصادی بصرفه باشد».

در این گزارش همچنین از شرکت‌های نفت و گاز در مورد گاز طبیعی که در حوزه پرمین سوزانده می‌شود سؤال شد که به‌گفته ریستاد انرژی، در سه‌ماهه سوم سال میلادی جاری به بالاترین حد 750 میلیون فوت‌مکعب در روز رسیده بود.

در گزارش دالاس، دلایل اصلی سوزاندن این گاز، کمبود ظرفیت خط لوله و کارخانه‌های جمع‌آوری و پالایش این گاز ذکر شده است.

منبع:رویترز