سالانه ۳۰ میلیون متر مکعب آب بصورت غیرمجاز در استان تهران مصرف می‌شود

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به مصرف غیرمجاز ۲ درصد از کل آب تهران گفت: سالیانه ۳۰ میلیون متر مکعب آب بصورت غیرمجاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  محمدرضا کرمی‌نژاد روز دوشنبه اظهار داشت: تعداد انشعاب های غیر مجاز میانگین در این استان سالیانه ۱۲ هزار فقره است که بیشتر در حواشی استان تهران ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز است که افراد بدون پرداخت پولی استفاده می کنند.

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز شناسایی و به شبکه آب این استان پیوسته است این در حالیست که ۱۲ هزار انشعاب غیرمجاز دیگر نیز شناسایی شده است که عوامل این شرکت بسیج شده اند تا نسبت به وضعیت آنها تعیین و تکلیف کنند.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: شناسایی و اصلاح شبکه آبرسانی بسیار هزینه بر است که از افرادی که اقدام به این کار می کنند جریمه دریافت می شود ضمن این که مواردی نیز به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با اشاره به این که انشعاب های غیرمجاز آب به تاسیسات آبرسانی خسارت وارد می کند گفت: این انشعاب ها باعث آلودگی شبکه توزیع، شکستگی،کاهش فشار آب در شبکه، اسراف زیاد آب، ترویج فرهنگی و اقتصادی نامناسب بین سایر مشترکان آب می شوند.

کرمی‌نژاد تاکید کرد: در صورت مشاهده انشعاب غیرمجاز، این انشعاب از مدار خارج شده و به شبکه شهری متصل می شود.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که در شهر تهران چهار میلیون و ۳۰۸ انشعاب مجاز وجود دارد گفت: این انشعاب ها ۹۴.۴ دهم جمعیت تحت پوشش قرار می دهد همچنین در استان تهران نیز حدود ۶ میلیون انشعابات مورد استفاده قرار گرفته است.

 وی اضافه کرد: یک میلیارد و ۴۱۶ میلیون متر مکعب در سال در این استان آب تصفیه می شود که حدود ۲۵ درصد حجم کل آب کشور در این استان تولید و مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در روزهای پیک مصرف(تابستان) حدود ۵۲ هزار لیتر در ثانیه آب مصرف می شود.

منبع:ایرنا