زیرساخت، اکتشاف، سرمایه‌گذاری و صادرات؛اولویت‌های اصلی دولت جدید باشد

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو معتقد است که زیرساخت، اکتشاف، سرمایه‌گذاری و صادرات باید از اهداف و اولویت‎های اصلی وزیر جدید صنعت، معدن وتجارت باشد و اگر وزیر تمرکز خود را در چند ماه اول بر روی این موارد بگذارد، قطعا تا پایان دوره چهارساله، خروجی خوبی خواهد گرفت.

به گزارش” آوای صنعت ”، امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در گفت و گویی در خصوص انتظارات بخش معدن و صنایع معدنی از دولت جدید و اولویت‌های وزیر صمت، گفت: بخش معدن و صنایع معدنی پتانسیل رشد بالایی دارد و اگر دولت در چند سال آینده به آن توجه ویژه‌ای کند، می‌تواند در اشتغال، رشد اقتصادی کشور و تولید ناخالص داخلی جهش بسیاری ایجاد کند.

وی افزود: یکی از گلوگاه‌های این حوزه که دولت در ماه‌های ابتدایی سال باید به آن بپردازد تا بتواند مشکلات را در چهار سال بعد حل کند، بحث زیرساخت‌هاست. زیرساخت با محوریت برق اولویت اول، گاز اولویت دوم و آب اولویت سوم است. کشور کمبود اساسی در تامین برق دارد و همانطور که در ماه‌های اخیر دیدیم قطعی برق تولید کارخانجات را با اختلال مواجه کرد و تولید کاهش یافت که این تهدید در سال‌های آینده بسیار جدی‌تر خواهد شد.

صباغ با اشاره به اینکه پروژه نیروگاهی فعلا در دست انجام نیست و تقاضای برق کشور نیز صعودی است، گفت: احداث نیروگاه حداقل چهار سال زمان می‌برد. لذا اولویت نخست دولت در ماه‌های اول باید تمرکز بر روی تامین برق باشد. اولویت دوم زیرساخت‌ گاز است که در فصل سرما بار دیگر وضعیت مشابهی که اکنون در زمینه برق مشاهده می‌کنیم، در گاز نیز بروز پیدا خواهد کرد.

منبع:اقتصادآنلاین