زمان برگزاری آزمون‌های ۱۴۰۰ اعلام شد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت تردد در روزهای منتهی به عید فطر خبر داد.

به گزارش آوای صنعت ، علیرضا رئیسی درباره آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: موج جدید بیماری بلند بود، گرچه روند نزولی شده ولی تعداد بیمارن بستری زیاد است اما ورودی بیمارستان‌ها کاشه یافته است.

وی گفت: تعداد شهرهای قرمز 46 شهر، شهرهای نارنجی 263 وتعداد شهرهای زرد به 139 شهر رسیده است و  روند بیماری کاهشی است، روند شیوع بیماری در 26 استان نزولی شده است و در برخی استان‌ها نیز روند نزولی نیست که امیدواریم طی روزهای آینده تعداد شهرهای قرمز کاهش یابد، استان‌های خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران نیاز به مراقبت بیشتری دارند اگرچه روند صعودی در این استان‌ها متوقف شده است.

رییسی درخصوص مصوبات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: ممنوعیت تردد در روزهای منتهی به عید سعید فطر از روز سه شنبه از ساعت 14 بعد از ظهر تا 12 ظهر روز شنبه اعمال خواهد شد. این ممنوعیت ترددشامل همه شهرها می‌شود و جریمه برای آنها یک میلیون قرمز نارنجی 500 هزار و زرد 500 هزار تومان است و به طور کلی تردد ممنوع است و اگر کسی تخلفی انجام دهد جریمه خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در شهرهای قرمز و نارنجی مشاغل گروه‌های یک و دو می‌توانند به مدت دو هفته فعالیت کنند و اگر صنفی در منطقه قرمز تخلف کند سه هفته پلمب خواهد شد و در شهرهای نارنجی دو هفته است

وی تصریح کرد: درخصوص واکسیناسیون مصوب شد، از ساعت 14 روز سامانه ثبت نام واکسن باز خواهد بود، افراد بالای 80 سال می‌توانند وارد سامانه شوند و شماره تماس همراه را ثبت کنند. هیچ گونه نیازی برای ثبت نام حضوری وجود ندارد و برای گروه 75 سال نیز نوبت 80 ساله‌ها نمی‌سوزد و به تعداد کافی واکسن برای آنها وجود است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

رییسی افزود: همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی موظف شده‌اند فضای کافی برای واکسیناسیون را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند تا در فضای بزرگ با تهویه مناسب واکسیناسیون انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در کنترل مرزهای شرقی بسیار خوب عمل شد و طی هفته گذشته بیش از 3700 نفر بازگردانده شدندگفت: درباره برگزاری آزمون‌ها نیز مصوب شد،کنکورسراسری در تاریخ نهم دهم یازدهم و دوازدهم تیرماه برگزار خواهد شد. آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ششم هفتم هشتم مرداد برگزار می‌شود. ازمونکانون وکلای دادگستری25 تیرماه برگزار می‌شود، آزمون نظام مهندسی سیزده چهاردهم و پانزده مرداد برگزار می‌شود و آزمون‌های پایه نهمبه صورتحضوری برگزار می‌شود.