المپیک توکیو؛
رستمیان از رسیدن به فینال باز ماند

– مرحله مقدماتی رقابت های تیراندازی زنان المپیک در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی پایان یافت و هانیه رستمیان از راهیابی به فینال بازماند.

به گزارش” آوای صنعت ”، نمایندگان ایران در سومین روز بازی‌ها، رقابت خود را در بخش تیراندازی آغاز کردند که در مرحله مقدماتی هانیه رستمیان در ماده تپانچه همراه ۵۳ تیرانداز در خط آتش ایستاد. رستمیان در خط پنجم برایر حریفان شلیک کرد و در نهایت در جایگاه دهم به کار خود پایان داد.

در این بخش ورزشکاران چین ۲ نفر، یونان، روسیه، فرانسه ۲ نفر، بلغارستان و اوکراین راهی فینال شدند. رقابت مهیار صداقت در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی هم ساعت ۱۳ به وقت محلی آغاز می شود و ۴۷ تیرانداز در خط آتش قرار می گیرند.

روز گذشته ‌نخستین دور از رقابت‌های تیراندازی در حالی آغاز شد که جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ متر با کسب نشان طلا نخستین مدال کاروان ایران در توکیو و نخستین مدال تیراندازی در ادوار تاریخ المپیک را تصاحب کرد.

فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان در ماده تفنگ بادی زنان نیز به ترتیب در رده‌های بیست و سوم و سی ام ایستادند و از رسیدن به فینال بازماندند. تیراندازی در این دوره با ۶ سهمیه ۲ مرد و چهار زن به این المپیک راه یافتند که نجمه خدمتی دومین حضور خود در این آوردگاه جهانی تجربه کرد. کاروان ایران تاکنون یک مدال طلا در تیراندازی کسب کرده است.

 ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ – ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن آغاز شد. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است. ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مرد) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که در نهایت  با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو شد.