خوزستان در تب کرونا می سوزد

تست کرونا یک هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان مثبت شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: این تعداد افردا مبتلا به کرونا با  انجام ۶ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در مدت ۲۴ ساعت در این استان مشخص شد

 دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: موج سوم بیماری در خوزستان از دهم بهمن ماه شروع شد و تا روز شانزدهم با شیب نسبتاً ملایمی در حرکت بود، اما از روز شانزدهم بهمن ماه به بعد سرعت رشد تعداد بیماران متفاوت از پیک اول و دوم در این استان بوده است.

وی افزود: تعداد زیاد مراجعه کنندگان به بیمارستان‌های خوزستان باعث شد تا احساس کنیم که این ویروس از نوع جهش یافته انگلیسی است به همین دلیل نمونه‌های مختلفی برای بررسی به انستیتو پاستور ارسال شد و تایید گردید. سرعت انتشار این ویروس جدید ۵۰ تا ۷۰ درصد بالاتر از ویروس قبلی است و میزان کشندگی آن ۵۰ درصد بیشتر است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه بازوی بالارونده پیک سوم بیماری در استان شیب تندتری دارد افزود: بعد از اینکه مشخص شد این ویروس متاسیون یافته است وزیر بهداشت شخصا پیگیر وضعیت خوزستان شد و قول مساعدت مالی دادند.

ابول نژادیان عنوان کرد: در مرحله اول واکسیناسیون، تعداد محدودی واکسن به خوزستان ارسال شد و به پرسنل بخش مراقبت‌های ویژه تزریق شدند. در مرحله بعد که روز‌های آینده انجام می‌شود، قرار است این واکسن به پرسنل بخش‌های آی سی یو و اورژانس در استان خوزستان تزریق شوند.

وی افزود: طی هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت امیدوارم سهمیه واکسن بیشتری در اختیار پرسنل درمانی استان خوزستان قرار گیرد، چون موجی که ایجاد شده نه تنها شیوع گسترده‌ای دارد بلکه پرسنل بیشتری از بیمارستان‌های ما را به این ویروس مبتلا کرده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: تلاش برای بیماریابی و قطع زنجیره بیماری وجود دارد، اما بار مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته در خوزستان زیاد است لذا از مردم انتظار داریم که دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند.

 در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و ورود و خروج به این مناطق ممنوع است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما