خط 20 کیلوولت دومداره رودهن در آستانه بهره‌برداری است

مدیر منطقه برق رودهن گفت: با بهره‌برداری از خط 20 کیلوولت دومداره جدید در کمربندی پردیس به رودهن – دماوند پایداری شبکه در این بخش ارتقا یافته و رضایت‌مندی هرچه بیشتر مشترکان فراهم می‌شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، “شهریار عمومی” با اعلام این خبر گفت: طرح احداث این خط دو مداره از اواخر سال 97 آغاز شده و پس از اخذ مجوز پلیس راه جهت عبور خط عرضی از روی آزادراه پردیس- رودهن، به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اجرای این طرح را در راستای پدافند غیرعامل مهم ارزیابی کرد و افزود: در این طرح از 20 قرقره سیم روکش‌دار هوایی و مقره‌های سیلیکونی کامپوزیتی استفاده شده است؛ روکش عایق موجب جلوگیری از قطع برق به سبب قرارگرفتن پرندگان روی سیم‌ها می‌شود. همچنین تجمع آلودگی روی مقره‌های کامپوزیتی سیلیکونی به مراتب کمتر از مقره‌های معمولی است و در نتیجه قطعی‌های خط در حدود 85 درصد کاهش می‌یابد.

مدیر برق رودهن ضمن تأکید بر حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهر سال جاری گفت: با تلاش و پیگیری همکاران تا کنون 80 درصد شماره‌های همراه مشترکان گردآوری شده و پیش‌بینی می‌شود تا نیمه شهریورماه به پایان برسد.

عمومی با اشاره به سخت‌گذر بودن ارتفاعات آبعلی، از افتتاح واحد حوادث در این شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از سوی شورا و شهرداری آبعلی فضایی به همین منظور اختصاص یافته و با بهره‌گیری از نیروهای بومی در قالب پیمانکاری، پس از آغاز به‌کار واحد حوادث در این ناحیه در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات مربوط مربوط به شبکه توزیع برطرف خواهد شد.

وی توسعه خدمات غیرحضوری فروش و خدمات پس از فروش از طریق اپلیکیشن خدمات غیرحضوری را یکی دیگر از فعالیت‌های درخور توجه منطقه برق رودهن دانست و افزود: 60 درصد مشترکان این منطقه درخواست‌های خود را از طریق اپلیکیشن پیگیری می‌کنند.

مدیر برق رودهن تصریح کرد: خطوطی که برق رودهن از آنها تأمین می‌شود سه خط 20 کیلوولت است که از پست 63 کیلوولت دماوند تغذیه می‌شوند، عمر این پست حدود 50 سال است که با توجه به فرسودگی آن و از سویی بالارفتن میزان مصرف انرژی به سبب رشد شهر با فشار مضاعفی روی تجهیزات مواجه هستیم و این امر سبب می‌شود که میزان تاب‌آوری تجهیزات کاهش یابد.

وی اظهار امیدواری کرد با انتقال پست سیار 63 کیلوولت پردیس به آبعلی، رینگ خط رودهن از مسیر سایت دفن زباله به طول سه کیلومتر و بهره‌برداری از خط 20 کیلوولت دو مداره کمربندی پردیس- رودهن مشکلات مربوط به ضعف و افت ولتاژ مشترکان به‌طور کامل برطرف شود.

منبع:وزارت نیرو

شهر رودِهِن در ۳۰ کیلومتری شرق تهران و بخشی از شهرستان دماوند است. هم‌اکنون منطقه برق رودهن وظیفه برق‌رسانی به بیش از 37 هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی وکشاورزی را در سه شهر و 11 روستای این بخش بر عهده ‌دارد.