دربازديد مديرعامل فولاد مبارکه از فولاد سفيددشت صورت گرفت:
حمايت فولاد مبارکه از توليد با اجرای پروژه فولادسازی سفيددشت

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در جریان بازدید از روند اجرای پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با اختصاص بودجه 1200 میلیارد ریالی از سوی شرکت فولاد مبارکه برای اجرای  پروژه فولادسازی سفیددشت موافقت کرد.

به گزارش” آوای صنعت ”، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این بازدید با تأ کید بر ضرورت رفع موانع، ضمن صدور مجوز تزریق هزار و 200 میلیارد ریال نقدینگی و تسهیل در ترخیص کالاهای گمرکی موردنیاز جهت تسریع در اجرای پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت تولید تأ کید داشته اند و این دیدگاه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی افزود: تأ کید رهبر معظم انقلاب همچون اقدامات جهادی رزمندگان دفاع مقدس، در پیشانی خط مقدم مبارزه با دشمن در جبهه اقتصادی شکل گرفته و در راستای همین تأ کیدات باید به خاطر داشته باشیم تا زمانی که نتوانیم روی پای خودمان بایستیم، توان مقابله با تحریم ها و نقشه های شوم دشمنان را هم نخواهیم داشت.

ضرورت همتی مضاعف برای اجرای پروژه فولاد سفیددشت

در ادامه این بازدید، احمد سعیدبخش معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه نیز همت مضاعف پیمانکاران در اجرای این پروژه را خواستار شد و گفت: پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت برای همه مهم است و از پیمانکار مربوطه میخواهیم با افزایش ساعت کاری و نیروی موردنیاز، استقرار تیم مهندسی در محل پروژه، تأمین مواد و افزایش شیفت کاری، سرعت اجرای پروژه را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه نسبت به 2 ماه قبل پیشرفت قابل توجهی داشته، اما بازدید مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از فولاد سفیددشت نشان از اهمیت پروژه فولادسازی سفیددشت داشته و ایشان تصمیم گرفته اند تا شخصا از نزدیک با مشکلات آشنا و دستورات لازم جهت رفع موانع در اجرای این پروژه را صادر کنند.

پروژه فولادسازی سفیددشت، پروژه ای ملی برای کشور

جعفر سرقینی مدیرعامل شرکت اسکوتک و عضو کنسرسیوم پروژه فولادسازی شرکت سفیددشت نیز اجرای این پروژه را مهم دانست و تصریح کرد: اجرای این پروژه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل ۸۰ درصد فعالیت های کاری خود را به فولاد سفیددشت اختصاص داده ایم.

وی اذعان داشت: ما در اجرای پروژه فولادسازی سفیددشت به دنبال منافع مالی نیستیم و اجرای هرچه بهتر آن موجب حفظ آبروی ما خواهد بود، چرا که به دنبال افتتاح پروژه ای ملی برای کشور هستیم؛ امیدوارم با تغییرات نرم افزاری ایجادشده در این پروژه شاهد افزایش سرعت آن باشیم.

پیشرفت 91/87 درصدی پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

در ادامه، رضا طاهری و بهزاد سلطانی مدیران عامل شرکت های فولاد پایا و MME از اعضای کنسرسیوم این پروژه نیز به ارائه دیدگاه ها و مشکلات موجود این طرح پرداختند.

مسعود دادخواه معاون طرح ها و پروژه های شرکت مهندسی فولاد مبارکه نیز در ادامه میزان پیشرفت فیزیکی پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت را 87/91 درصد عنوان کرد و گفت: ۹۶ درصد تأمین این پروژه توسط کنسرسیوم انجام شده است.

وی تأ کید کرد: کسری تجهیزات و قطعات، تزریق نقدینگی به پروژه، مشکلات مهندسی و نقشه ها در دیسیپلین ها ازجمله برق، ابزاردقیق و اتوماسیون و حضور Vendor ها جهت راه اندازی تجهیزات ازجمله موانع اجرای این پروژه هستند.

رفع موانع تولید توسط شرکت فولاد مبارکه

محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه بیان کرد: مطمئنم با حمایت ها و تصمیماتی که امروز توسط مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اتخاذ شد، پروژه فولادسازی در این شرکت سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد و تا نیمه دوم امسال شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.

وی عنوان داشت: به طور حتم، شرکت فولاد مبارکه در هرکجا که حضور پیدا میکند، موانع را برطرف کرده و در پیشرفت طرح های توسعه ای کشور گام های مهمی برمی دارد؛ خوشبختانه امروز تصمیمات مؤثری برای تأمین نقدینگی با راهبری شرکت فولاد سفیددشت، اضافه کردن نیروهای اجرایی و دستور تسهیل و تسریع ترخیص کالاهای موردنیاز پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت اتخاذ گردید.