حرکت در مسیر بانکداری دیجیتال اجتناب‌‌ناپذیر است

معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد گفت: حرکت در مسیر بانکداری دیجیتال اجتناب‌‌ناپذیر است و اگر در این مسیر قدم برنداریم در دنیای رقابت با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش ” آوای صنعت ”، عباس معمارنژاد در نشست هم‌اندیشی پیشرفت نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران که با حضور کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌ها، مدیرعامل بانک صادرات ایران، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان و مدیران این بانک در برج سپهر برگزار شد، با بیان اینکه در مطالعات صورت گرفته، اولویت کسب و کار ٢٦٠ بانک در دنیا مورد ارزیابی قرار گرفته که ٨٠ درصد آنها اجرای برنامه تحول دیجیتال را مهم‌ترین برنامه خود عنوان کرده‌اند، تاکید کرد: این مطالعات نشان می‌دهد که تلاش‌های صورت گرفته برای تحول بانکداری دیجیتال در کشور مسیر درستی است و حرکت در این مسیر اجتناب‌‌ناپذیر است بانک‌های ما نیز باید در این مسیر قدم بردارند درغیر این‌صورت در دنیای رقابت با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: ٦٢ درصد این بانک‌ها تا سال ٢٠٢٠ در بحث تحول دیجیتال به بلوغ خواهند رسید. بانکداری دیجیتال به دلیل پویایی قابل پیش‌بینی نیست و بانک‌ها باید مرتباً خود را در آینده با آن تطبیق دهند.

 وی اظهار کرد: مدل‌های کسب و کار، فرآیندها و نیروی‌انسانی در این مسیر با نیازمندی‌های جامعه تطابق خواهد یافت و تولیدات بانک‌ها با مدل نگاه از بیرون به درون، بر اساس نیازسنجی‌های مشتریان شکل خواهد گرفت از این رو آماده‌سازی و فرهنگ‌سازی در این مسیر نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز در این نشست بر اجرای بانکداری دیجیتال تاکید کرد و گفت: همه مدیران بانک صادرات ایران برای اجرایی کردن بانکداری دیجیتال اتفاق‌نظر دارند. بدیهی است که تنها با سخت‌افزار و فناوری نمی‌توان به اهداف بانکداری دیجیتال دست یافت و در این راستا به دنبال این هستیم تا با یک ابرتئوری به سمت دیجیتالیزه شدن پیش برویم.

حجت‌اله صیدی تاکید کرد: بین اهداف بانک صادرات ایران و اجرای برنامه تحول بانکداری دیجیتال هم‌راستایی وجود دارد و تلاش داریم تا در رسیدن به اهداف، بانکداری دیجیتال را به خدمت بگیریم.

 در این نشست کارشناسان و مدیران بانک صادرات ایران اهم فعالیت‌های انجام شده در مسیر تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران را ارائه کردند.

منبع: بانک صادرات