ثبت رکورد تولید ۵۲۰ آند در روز در مجتمع آلومینیوم جنوب

رکورد تولید ۵۲۰ آند در روز در شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در سال جهش تولید با همت والای متخصصان و جوانان ایرانی ثبت شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، علی عبدالله نژاد مدیرعامل کارخانه الومینیوم جنوب گفت: آند سازی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب شامل سه واحد اصلی آندخام، پخت ومیله گذاری است که مواد اولیه آند شامل کک کلسینه شده نفتی، قیر پالایش شده قطران زغال سنگ و همچنین باقیمانده آند های مصرف شده واحد احیا (باتس) است.

وی افزود: آند، نقش اساسی در فرآیند تولید آلومینیوم ایفا می کند و ضمن انتقال جریان الکتریکی، در واکنش احیاء آلومینیوم مصرف می گردد و کیفیت آند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت آلومینیوم تولید شده و فرآیند آن دارد. در واقع آند با کیفیت مناسب در سلول احیاء تسهیل کننده فرآیند تولید و تضمین کننده کیفیت محصول است.

عبدالله نژاد گفت: مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در کیلومتر ۸ جاده لامرد – خنج و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر لامرد احداث شده است که بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور است که نقش مهم و تأثیرگذاری در رشد و توسعه صنعتی جنوب استان فارس را به همراه خواهد داشت.