ثبت رکورد بالاترین میزان تولید فولاد خام کشور در مبارکه

رکورد سه ساله تولید فولاد خام در بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور در مبارکه اصفهان شکسته شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، مرکز اصفهان، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: بالاترین رکورد تولید فولاد مبارکه در سال ۹۶ ثبت شده بود و این رکورد از ابتدای امسال تا ۱۲ اسفند ماه، با تولید ۶ میلیون و ۶۰۹ هزار تن پس از گذشت سه سال با وجود همه محدودیت‌ها شکسته شد.

عباس اکبری محمدی افزود: شرکت فولاد مبارکه در ۱۱ ماهه سال جهش تولید موفق شد با تولید ۶ میلیون و ۳۴۱ هزار تن فولاد خام به رشد ۹ و ۶ دهم درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن به میزان ۵ میلیون و ۷۸۴ هزار تن دست یابد.

وی گفت: ثبت این رکورد در حالی حاصل شد که بالاترین رکورد تولید فولاد مبارکه در سال ۹۶ به میزان ۶ میلیون و ۴۵۱ هزار تن ثبت شده بود و این رکورد از ابتدای امسال تا ۱۲ اسفند ماه، با تولید ۶ میلیون و ۶۰۹ هزار تن پس از گذشت سه سال با وجود تمام محدودیت‌ها شکسته شد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه افزود: پیش‌بینی می‌شود در سایه اتکا به اراده و تخصص مدیریت و کارکنان شرکت تا پایان سال جاری این افزایش تولید به بیش از نیم میلیون تن از هدف تعیین شده افزایش یابد.

غلامرضا سلیمی،مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه هم گفت: حمایت همه جانبه مدیرعامل شرکت از اهداف تعریف شده و ایجاد انگیزه بین همکاران، مدیریت به موقع و مؤثر انواع متالیک شارژ کوره‌ها و به حداقل رساندن توقفات ناشی از کمبود مواد اولیه، کاهش هوشمندانه زمان تعمیرات، استفاده مؤثر از واحد‌های پشتیبانی‌کننده واجرای طرح‌های بهبود متعدد و استفاده مؤثر از توان پیمانکاران ناحیه از مهمترین عوامل کسب این رکود ارزشمند در سال جهش تولید است.