ثبت افزایش ۲ برابری تولید در زنجیره فولاد

طبق آمار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای اقدامات توسعه‌ای با ظرفیت‌سازی در زنجیره تامین فولاد طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸، توانسته افزایش تولید محصولاتی همچون کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام را به ثبت برساند.

به گزارش” آوای صنعت ”، بر اساس آمار منتشر شده، ایمیدرو در جهت تامین پایدار مواد معدنی و اولیه مورد نیاز صنایع معدنی، تکمیل زنجیره فلزات اساسی را طی سال‌های گذشته مورد توجه قرار داده است. این مهم در راستای استراتژی‌های توسعه‌ای ایمیدرو و با رویکرد جلب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی محقق شده است.

بنابر گزارش منتشر شده توسط این سازمان، در زنجیره تامین فولاد و در بخش کنسانتره سنگ آهن، میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۲، به میزان ۲۳ میلیون تن بوده که در سال ۱۳۹۸ به  ۴۷ میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

میزان تولید گندله در سال ۱۳۹۲ به ۲۰ میلیون تن رسید و با بهره‌برداری از طرح‌های مختلف فولادی در کشور، میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۸ به ۴۱ میلیون تن رسید. در بخش آهن اسفنجی نیز از ۱۵ میلیون تن تولید شده در سال ۱۳۹۲، آهن اسفنجی تولید شده در سال ۱۳۹۸،  ۲۷ میلیون تن ثبت شده است.

همچنین در سال ۱۳۹۲ میزان تولید فولاد خام ۱۶ میلیون تن بوده است که با بهره‌برداری از طرح‌های فولادی بین سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸، تولید بیش از ۲۷ میلیون تن از این محصول در سال ۱۳۹۸ رقم خورده است.