معاون وزیر راه:
تکمیل پروژه راه آهن اردبیل نیازمند ۱۲هزار تن فولاد و ۱۰هزار تن سیمان است

معاون وزیر راه گفت: برای ادامه کارهای اجرایی پروژه راه آهن اردبیل حدود ۱۲ هزار تن فولاد و ۱۰ هزار تن سیمان مورد نیاز است.

به گزارش” آوای صنعت ”، آخرین وضعیت پروژه راه آهن اردبیل صبح امروز در محل کارگاه پروژه ایستگاه راه آهن اردبیل با حضورمعاون وزیر راه و شهرسازی و نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، نایب رئیس مجلس و استاندار اردبیل برگزار شد.

طبق گزارش ارائه شده در این نشست، ایستگاه تشکیلاتی اردبیل در مجموع 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زیرسازی کل مسیر راه آهن به میزان 60 درصد انجام گرفته و تعداد 62 دستگاه تونل در قالب 32 کیلومتر تونل و گالری در مسیر 175 کیلومتری اجرا شده که تاکنون 75 کیلومتر از کل مسیر ریل گذاری شده است.

پیشرفت90 درصدی پروژه راه آهن اردبیل

خیر اله خادمی در بازدید از محل ایستگاه تشکیلاتی راه آهن اردبیل، اظهار داشت: عملیات زیرسازی راه آهن میانه – اردبیل پیشرفت 90 درصدی دارد.

وعده های 8 ساله دولت تدبیر در لرستان- 2 | “8 پروژه ای” که در خرم آباد رها شده اند؛ از دهکده المپیک تا راه آهن + اینفوگرافیکبهره برداری از خط دوم راه آهن قزوین-زنجان با دستور روحانیبهره برداری از راه آهن یزد-اقلید با ثبت 9 رکود در کشور

وی افزود: از ابتدای سال 99 تا کنون به طور متوسط هرماه 100 میلیارد تومان به پروژه راه آهن میانه – اردبیل اختصاص یافته است و زیرسازی کل مسیر راه آهن میانه – اردبیل 90 درصد و ریل گذاری و روسازی پروژه نیز در مجموع 60 درصد پیشرفت داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اذعان به اینکه برای ادامه کارهای اجرایی پروژه حدود 12 هزار تن فولاد و 10 هزار تن سیمان مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: روزی 20 بونکر سیمان در کل پروژه مصرف می شود و ریل مورد نیاز از ذوب آهن اصفهان تامین می شود و هزینه تامین ریل مسیر باقیمانده نیز 370 میلیارد تومان است.