تونل ۴۲ معدن طزره موقتاً تعطیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تونل شماره ۴۲ از سری معادن زغالسنگ طزره متعلق به شرکت البرز شرقی برای رسیدگی بیشتر به مسائل ایمنی موقتاً تعطیل است.

به گزارش آوای صنعت ، اسماعیل غنیان با اشاره به فوت دو کارگر جوان معدن طزره به دلیل ریزش بخشی از کارگاه تونل ۴۲ در معدن طزره در شمال دامغان، بیان کرد: این معدن متعلق به البرز شرقی است و برای بررسی ایمنی بیشتر موقتاً تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه از لحاظ ایمنی باید تکلیف این تونل مشخص شود، تاکید کرد: تا پیش از اجرای عملیات کارشناسی این معدن بازگشایی نمی‌شود.

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان با بیان اینکه بازرسان اداره کار دامغان به محل اعزام تا دلایل اصلی ریزش تونل و مرگ دو کارگر در این منطقه را بررسی کنند، گفت: عوامل اصلی دخیل در وقوع حادثه ابتدا شناسایی و بعد درباره رفع آن تصمیم‌گیری می‌شود اما تا آن زمان تونل تعطیل است.

غنیان با بیان اینکه طی هماهنگی با دادستان دامغان و شرکت البرز شرقی شاهرود فعالیت‌های استخراج در تونل ۴۲ موقتاً به حالت تعلیق درآمده است، گفت: کارگروهی برای تعیین علت ریزش و فوت کارگران ایجاد شده است.

تونل ۴۲ از سری تونل‌های معدن زغال سنگ طزره در شمال دامغان بعد از ظهر شنبه هفته جاری ریزش کرد و دو کارگر ۳۰ و ۳۵ ساله در آن محبوس شدند اما شب گذشته پیکر بی جان این دو کارگر یافت شد.