تولید ۴/ ۲ میلیون‌تنی سنگ‌آهن در ماهان سیرجان

شرکت ماهان‌سیرجان در سال ۹۹، میزان ۲میلیون و ۴۰۰هزار تن تولید سنگ‌آهن و ۳۶میلیون تن باطله‌‌برداری را محقق کرده است.

به گزارش آوای صنعت ، در همین راستا مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان‌سیرجان از افزایش ۶۰‌درصدی عملیات معدنکاری در معدن ۵ در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبر داد که این رشد در دو بخش تولید سنگ‌آهن کلوخه و باطله‌برداری به ترتیب به میزان ۱۵ و ۶۴ درصد بود.

مهدی بهرامی ادامه داد: از دیگر موفقیت‌های سال گذشته در این شرکت می‌توان به رشد فروش اشاره کرد که شاهد رشد 250درصدی در مقایسه با سال98 بود و مجموع فروش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال رسیده است. به گفته وی، همچنین در بخش ایمنی و طبق نتایج ممیزی ایمیدرو و کسب امتیاز مناسب، سال گذشته رتبه چهارم در بین ۴۴ شرکت تابعه ایمیدرو در سطح کشور را کسب کرد و از این حیث نیز شاهد رشد ۱۱۵درصدی بودیم.

بهرامی بابیان اینکه نخستین عرضه محصول شرکت در بورس کالا نیز از افتخارات شرکت ماهان سیرجان در سال ۱۳۹۹ بود، گفت: انتشار اوراق سلف موازی توسط شرکت مراحل پایانی را می‌گذراند، ضمن اینکه روند پذیرش شرکت در بورس نیز به‌سرعت در حال انجام است.

وی افزود: در بحث توسعه، موفق به اخذ مجوز کنسانتره در نیمه دوم سال ۹۹ شدیم و روند احداث کارخانه کنسانتره‌سازی در سال‌جاری آغاز خواهد شد. همچنین در توسعه معادن مطالعات برای خرید محدوده‌های معدنی و انجام اکتشافات در سال ۹۹ شروع شد. در حال‌حاضر انجام عملیات اکتشاف در یک محدوده به وسعت ۲۰کیلومترمربع در حال انجام است. بهرامی در ادامه اظهار کرد: شرکت ماهان سیرجان در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۹ پس از استقرار و پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز استانداردهای حوزه بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست و انجام ممیزی برون‌سازمانی، موفق به اخذ ۴ گواهینامه ISO 45001 (ایمنی و بهداشت)، ISO 14001 (زیست‌محیطی)، ISO 31000 (مدیریت ریسک) و HSE-MS شد.

مدیرعامل شرکت ماهان سیرجان درخصوص مسوولیت‌های اجتماعی شرکت ماهان سیرجان گفت: این شرکت در سال گذشته حسب دستور ریاست گروه مالی گردشگری، اقدامات مهمی به‌خصوص در حوزه سلامت انجام داده که از جمله آنها تکمیل دو پروژه عمرانی در بیمارستان امام‌رضا(ع) سیرجان است.

وی افزود: دو پروژه بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان با زیربنای بیش از 2هزار متر مربع شامل توسعه ساختمان اورژانس و تکمیل بخش ویژه کرونا است و بالغ ‌بر ۸۰میلیارد ریال در این‌خصوص هزینه شده است.

بهرامی اضافه کرد: همچنین سایر اقدامات شامل توزیع 2هزار بسته حمایتی برای نیازمندان، آزادی زندانیان مالی، خرید تجهیزات برای بیمارستان بردسیر و ساخت مرکز توان‌بخشی در بردسیر با اعتبار تقریبی ۴۰میلیارد ریال ازجمله اقدامات شرکت ماهان سیرجان درخصوص مسوولیت‌های اجتماعی است.

یادآور می‌شود شرکت فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ‌ماهان و بازوی اجرایی آن در بخش معدن است که در حال‌حاضر عملیات استخراج و فروش سنگ‌آهن از توده معدنی شماره‌۵ گل‌گهر سیرجان را بر عهده دارد.