تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی متر

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه با حضور در بخش های مختلف ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم با اهدای گل و عرض خداقوت به کارکنان این ناحیه از تلاش کارکنان و دستاوردهای اخیر به دست آمده به ویژه تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی متر تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در خلال این بازدید که با حضور معاونین مختلف این شرکت همراه بود اظهار داشت:  شرکت فولادمبارکه در آستانه ۲۳ دیماه و سالروز افتتاح فولاد مبارکه شاهد تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی متر به عنوان یک دستاورد بسیار بزرگ است. این موفقیت در حالی توسط ماشین شماره ۵ ریخته گری شرکت فولاد مبارکه محقق شده که تا پیش از این، قابلیت و امکان تولید تختال با ضخامت حداکثر  ۲۵۰ میلی متر وجود داشت و با طراحی صد درصد بومی و با تکیه بر دانش داخلی و تغییراتی که در ماشین، قالب، خنک کننده و دیگر قسمت ها در داخل فولاد مبارکه به وجود آمده موفق به تولید تختال با ابعاد جدیدی شده ایم.

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه گفت: از آنجایی که تا پیش از این در کشور چنین تختالی تولید نشده ، این محصول جدید، از آن جهت که موجب افزایش تولید در شرکت فولاد مبارکه خواهد شد، خبر خوبی برای مشتریان و سهامداران فولاد مبارکه به شمار می رود چرا  که همواره فولاد مبارکه با تولید محصولات جدید سهم خود را در بازار حفظ و سودآوری سهامداران شرکت را تضمین نموده است.

عظیمیان خاطر نشان کرد: نکته بسیار با اهمیت این دستاورد عدم دخالت کارشناسان خارجی و بومی سازی کامل  این پروژه توسط  کارشناسان فولاد مبارکه است که یقینا  با شجاعت، جسارت و شهامت ایشان همراه بوده و در نهایت تولید محصولات جدید با دانش داخلی را محقق کرده است و این دستاورد در واقع یک “جهش تولید کیفی” به شمار می رود.

مدیر عامل فولاد مبارکه در پایان گفت: با توجه به دستاورد اخیر به دست آمده و با تکیه بر همت و توان داخلی کارکنانمان تغییرات و پروژه هایی که در ماشین های دیگر ریخته گری قرار بود توسط کارشناسان خارجی اجرایی شود را با هزینه بسیار کمتری اجرایی خواهیم نمود.