در چهارمین همایش سالانه بهداشت ایمیدرو صورت گرفت؛
تقدیر از شرکت “پارس فولاد سبزوار” برای کسب جایگاه “سطح خوب”

چهارمین همایش سالانه بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو ( HSEE) که شامل شرکت های زیرمجموعه،‌ تابعه و تحت راهبری این سازمان هستند، روز دوشنبه 29 دی ماه در محل ایمیدرو به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  رئیس هیات عامل ایمیدرو در خصوص این ارزیابی گفت: متوسط امتیاز واحدهای ممیزی در سال 98، به 254 رسیده است که فراتر از هدف برنامه ریزی شده (رشد 20 درصد) بوده و در این زمینه رشد 24 درصدی داشته‌ایم.

جعفری افزود: از ابتدای برنامه ممیزی عملکرد HSEE واحدها تابعه (سال95) تاکنون این رشد به 51 درصد رسیده است.

امیر ولدخانی مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو در خصوص نحوه این ارزیابی گفت:در برنامه ممیزی امسال به علت بروز همه گیری بیماری کرونا، شرایط برگزاری برنامه ممیزی حضوری گروه های ممیزی فراهم نشد و برنامه امسال بصورت مجازی برگزار شد.

امیر ولدخانی افزود: جهت اجرای برنامه ممیزی مجازی در ابتدا واحدها نسبت به تکمیل فرم های خودارزیابی ممیزی اقدام کردند و سپس با استفاده از فایل های خودارزیابی و مستندات ارسالی برنامه مجازی ممیزی 44 واحد تحت پوشش سازمان، توسط کارشناسان مدیریت HSEE سازمان ، طی دو ماه کاری برگزار شد.

ولدخانی افزود: پس از اتمام برنامه ممیزی، گزارش های ممیزی تا 5 آذرماه تهیه و برای واحدهای ممیزی شده ارسال و همچنین برنامه های بهبود عملکرد واحدها تا 20 آذرماه دریافت شد.

وی عنوان کرد: در نهایت برنامه ها دریافت، بررسی و موارد نیازمند اصلاح به برخی واحدها اعلام شد. ارزیابی عملکرد واحدها به این صورت است که برای کل دستورالعمل، 500 امتیاز درنظر گرفته شد که 450 امتیاز مربوط به 25 بخش دستورالعمل و 50 امتیاز تشویقی است.

در این ارزیابی شرکت پارس فولاد سبزوار به مدیرعاملی دکتر مجتبی شعبانی، ضمن اخذ امتیاز بالا موفق به کسب “جایگاه خوب” در این ارزیابی شد.

شرکت پارس فولادسبزوار وابسته به شرکت سرمایه گذاری پارسیان در خرداد ماه ۱۳۹۴ تاسیس گردید و در حال حاضر یک خط تولید مگامدول ۸۰۰ هزار تنی آهن اسفنجی فعال و یک خط مگامدول ۸۰۰ هزار تنی در برنامه توسعه خود دارد.