تصمیمات وزارت صمت راه گشای توسعه معادن ایران است

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در همایش استیل پرایس بیان کرد؛با توجه به سال جهش تولید، حاضریم برای اکتشاف تا عمق ۳۵۰۰ متر هر امکانی را تهیه و خریداری کنیم.

به گزارش” آوای صنعت ”، مدیرعامل چادرملو ادامه داد؛بزرگترین و مهمترین تصمیم وزیر باطل نمودن مجوزهای معادن خام و دست نخورده ای است که سالها بدون بهره برداری مانده است.

یکی دیگر از تصمیمات خوب دولت استفاده از منابع مالی شرکت های بزرگ مانند چادرملو برای تهیه زیر ساخت هایی مانند آوردن آب خلیج فارس به یزد بوده است.این الگو قابل تعمیم است.

ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چاد ملو در هفتمین کنفرانس استیل پرایس با بیان این مطلب گفت: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه ریاست محترم جمهور نسبت به استفاده از ظرفیت‌های معدنی کشور که بهترین منبع درآمد زایی و کاهش اتکا به نفت می باشد اما برخی موانع ناشی از بروکراسی های اداری روند توسعه این بخش از اقتصاد کشور را کند کرده است .  وی با اشاره به منابع غنی معدنی کشور و معطل مانده بهره برداری از آنها ضمن تشکر از وزیر صمت گفت: تصمیم وزیر محترم صمت در ابطال مجوزهای معادنی که فعالیت بهره بردای از انها نمیشود و واگذاری انها به شرکت‌های توانمند می تواند راهگشای توسعه این بخش از اقتصاد کشور باشد و انقلابی در معادن ایجاد کند.