تایوانی‌ها در آمریکا پتروشیمی می‌سازند

یک شرکت تایوانی در ایالت لوئیزیانا آمریکا برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی 9 میلیارد دلار و 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش ” آوای صنعت ”، شرکت «اف‌.جی .ال‌.ای» از زیر مجموعه‌های شرکت فورموسا، مجوز نهایی ساخت یک مجتمع پتروشیمی به ارزش 9 میلیارد و 400 میلون دلار در لوئیزیانا را دریافت کرد و به‌زودی ساخت آن را آغاز خواهد کرد.

 «اف‌جی ال‌ای»، از زیرمجموعه‌های گروه شرکت تایوانی فورموسا فعال در صنعت پلاستیک، در ایمیلی اعلام کرد که این شرکت در حال تدارک و آماده‌سازی شرایط برای ساخت این مجتمع پتروشیمی در ایالت لویئزیانا آمریکاست.

براساس اسناد اجرای این پروژه از سازمان زیست محیطی ایات لوئیزیانا، این پروژه در دو مرحله تا سال 2029 ساخته می‌شود.

مرحله نخست که آغاز آن برای سال 2024 هدف‌گذاری شده است، شامل ساخت یک واحد اتان کراکر با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار تن، یک واحد تولید سالانه 600 هزار تنی پروپان، یک واحد تولید پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن،  واحدهای تولید پلی اتیلن سبک و سنگین خطی با ظرفیت تولید سالانه 400 هزار تن و یک واحد تولید سالانه 900 هزار تنی اتیلن گلیکول خواهد بود.

مرحله دوم ساخت این پروژه که قرار است تا سال 2029 ساخته شود شامل یک واحد تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار تنی کراکر، واحدهای کرستالین پلی اتیلن (LLDPE) و کرستالین پلیمر (HDPE) با ظرفیت تولید سالانه 400 هزار تن و دومین واحد تولید سالانه 900 هزار تن اتیلن گلیکول خواهد بود.

اسناد مجوز ارائه شده به این شرکت تایوانی برای اجرای پروژه یاد شده در ایالت لوئزیانا آمریکا  نشان می‌دهد که واحدهای یی‌جی مونواتیلن گلیکول، دی اتلن گلیکول و پلی اتین گلیوکول تولید می‌کنند.

منبع: نیپنا