تامین سیمان مورد نیاز هرمزگان بر صادرات اولویت دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین سیمان مورد نیاز استان گفت: اولویت مهم و اساسی تولید کارخانه های سیمان، تامین بازار استان است.

به گزارش” آوای صنعت ”، ایرج حیدری چهارشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: تمامی کارخانه های تولید سیمان خارج از هرمزگان نیز که از زیرساخت های بندری این استان اقدام به صادرات به بازارهای هدف خود می کنند ملزم به تامین بخشی از نیاز بازار هرمزگان هستند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط بر مصرف کنندگان عمده سیمان به ویژه پیمانکاران نظارت کنند تا سیمان توزیعی در محل موردنظر استفاده شود.

معاون استاندار هرمزگان با تاکید بر تامین سیمان شهرستان قشم نیز، تصریح کرد: کارخانه سیمان قشم ملزم به تامین سیمان این جزیره برای جلوگیری از هرگونه کمبود سیمان است.

وی با تاکید بر عملیاتی شدن مصوبه های ستاد ملی کرونا، در حمایت از واحدهای تولیدی، ادامه داد: مصوبه های ستاد ملی کرونا برای تمامی دستگاه های اجرایی جهت حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی آسیب دیده از کرونا لازم الاجرا است.

حیدری گفت: در شرایط کرونایی دستگاه های اجرایی از واحدهای اقامتی و رفاهی حمایت کنند تا شرایط فعالیت برای این واحدها مهیا شود.

وی افزود: بهبود کیفیت خدمات نقش بسزایی در رونق واحدهای اقامتی و رفاهی خواهد داشت.

طیق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، مصرف روزانه سیمان در استان ۹هزار تن است که ۶ هزار و ۴۰۰ تن شامل ۶هزارتن در کارخانه سیمان خمیر و ۴۰۰ تن کارخانه سیمان قشم تولید و مابقی از استان های همجوار تامین می شود.

حمید رضا صدیقی مقدم مدیرعامل شرکت سیمان قشم نیز فروردین ماه امسال در دیداری با امام جمعه این شهر گفته بود: با وجود فروش یکهزار کیسه سیمان در روز توسط این شرکت، کمبود سیمان در قشم وجود دارد که این امر به دلیل نبود نظارت کافی در مرحله توزیع است.

طبق این گزارش، ماهیانه ۲۵ هزار تُن سیمان در قشم به ۳۴ عامل توزیع معرفی شده، به فروش می رسد و این رقم در نیمه اول فرودین امسال حدود ۱۴ هزار تُن است.