بی. ام. و در تایلند باتری می‌سازد!

شرکت خودروسازی بی. ام. و آلمان اعلام کرده است که یک کارخانه تولید باتری در تایلند تاسیس و راه‌اندازی کرده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

شرکت خودروسازی بی. ام. و آلمان در سال‌های اخیر هم زمان با تلاش سایر خودروسازان و رقبای قدرتمندش سعی داشته که به تولید و توسعه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست بپردازد و در همین راستا نیز قصد دارد با تاسیس و راه‌اندازی یک کارخانه تولید باتری خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست به تامین قطعات موردنیاز خود بپردازد تا بدین ترتیب بتواند از هزینه های گزافی که مجبور است برای خریداری باتری‌های مخصوص خودروهای برقی بپردازد، خود را برهاند.

بر اساس گزارش وب سایت insideevs، شرکت بی. ام. و با همکاری گروه صنعتی  DRÄXLMAIER Group به عنوان یکی از تامین‌کنندگان دیرینه قطعات موردنیاز خودروسازان در جهان، اعلام کرده است که باتری‌های موردنیاز خودروهای برقی توسعه داده شده خود را از این پس در تایلند به مرحله تولید خواهد رساند تا از افزایش هزینه‌های خود جلوگیری به‌عمل بیاورد.

دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.