بومی‎ سازی 7 هزار قطعه در نفت و گاز مارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از ساخت داخل و تلاش در راستای رونق تولید، گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون، با همکاری سازندگان داخلی بیش از ۵۰۰ قلم کالا مشتمل بر 7۰۰۰ قطعه از قطعات ماشین آلات پیچیده فرایندی را ساخته ایم و اکنون در بخش پمپ های پساب و شیرهای کنترل از نمونه خارجی بی نیاز هستیم.

به گزارش ” آوای صنعت ”، حمید كاویان در حاشیه دومین روز یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنفت نفت و هفدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات حفاری خوزستان به اقدام های منحصربفرد شرکت مارون در راستای صیانت از محیط زیست پرداخت و تصریح كرد: درحال حاضر بیش از ۹۸ درصد پساب های نمک زدایی را پس از تصفیه کامل به چاه های دفعی تزریق می کنیم.

کاویان افزود: برای جمع آوری حدود ۲ میلیون متر مکعب گاز همراه با بخش خصوصی قراداد بسته و به‎زودی گازسوزی شرکت به حداقل خواهد رسید؛ با به‎کارگیری دستگاه تفکیک گر سیار نفت( MOS) و فراورش سیار نفت (MOT)، نفت سوزی به صفر رسیده و در سال ۹۸، ۱۱۵ هزار بشکه نفت را از این فرایند جمع آوری کردیم.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار در مناطق نفت‎خیز جنوب، جمع آوری نفت به گودال سوخت در واحدهای بهره برداری با اصلاح کامل فرآیندهای قدیمی، دیگر هیچ نفتی به گودال سوخت هدایت نمی شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون احداث ۱۵ مدرسه، بهسازی ۳۲ مدرسه ، ۳۰ مسجد و حسینیه، تامین ۲۶ میلیارد ریال جهت اجرای زیرساخت آب رسانی به روستاهای مجاور تاسیسات و تامین آب با تانکر برای روستاهای مذکور را از اهم اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی برشمرد و گفت: در بخش ارائه خدمات به مناطق سیل زده نیز معین سه شهرستان شده و همان توان را جهت خدمت رسانی به مردم به‎کار گرفتیمَ.

منبع:شرکت ملی نفت