بزرگترین پروژه سرب و روی استان کرمان در حال اجراست

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی استان کرمان در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور و عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان راور حضور یافت.

براساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این جلسه گفت: اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی استان کرمان در شهرستان راور با ظرفیت 30 هزار تن در فاز اول آغاز شده و طرح تولید آهن اسفنجی و تولید فولاد راور تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان راور با حضور معاون اقتصادی استاندار، مدیران کل صنایع، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، منابع طبیعی و برخی مدیران استان کرمان اظهار داشت: امروز زنجیره فعالیت فولاد راور در دو بخش ذوب و ریخته گری و تولید شمش و لوله های بدون درز با سرمایه گذاری افزون بر هزار میلیارد تومان نهایی و عملیات اجرایی فاز نخست آغاز شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: بخشی از معوقات بیمه ای حدود هزار و 700 نفر از کارکنان و پرسنل زغالسنگ با مشکلاتی مواجه است که این موارد احصا شده و با صندوق فولاد برای تامین منابع رایزنی شده و بخشی از ضوابط و مقررات نیز توسط سازمان تامین اجتماعی باید کارسازی و حل شود.

پورابراهیمی از نشست با رییس سازمان تامین اجتماعی کشور و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیران صندوق فولاد کشور برای حل مشکل ۱۷۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل شرکت زغالسنگ کرمان در هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و افزود: با حل مشکل بیمه ای بازنشستگی هزار و 700 نفر این شرکت موقعیت شغلی برای همین تعداد نیروی جدید جوان در شهرستان های شمال استان فراهم می شود.

وی افزود: مجموعه بنیاد برکت راور نیز تاکنون هزار و 100 فقره تسهیلات پرداخت کرده که بخش زیادی به اشتغال و تولید منتهی شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس یادآور شد: طبق برنامه ای که اخیرا با ستاد اجرایی فرمان امام در تهران داشتیم قرار است تسهیلات به روش مشارکت مستقیم و ایجاد طرح های جدید اقتصادی در سال 1400 پرداخت شود.