برگزاری مراسم سپاسگزاری از خدمات دکتر غریب پور در خانه معدن ایران

در این نشست که با حضور جمعی از اعضای هیات امنا و هیات مدیره خانه معدن ایران و آقایان مهندس موذن زاده،دکتر اسماعیلی، مهندس جعفری،دکتر سرقینی و دکتر بختیاری برگزار شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، دکترغریب پور ضمن ابراز تشکر از نشست دورهمی ترتیب داده شده توسط خانه معدن ایران اعلام نمود: هنر توانایی برقراری ارتباط با دیگران و تسلط و نفوذ به اعماق قلب مردم، دوست داشتن، عشق ورزیدن، اعتماد کردن و خوش قلب بودن عواملی هستند که باعث موفقیت ما در طول مسیر خواهند شد.

دکتر غریب پور  با تاکید بر اینکه همواره با بخش خصوصی در تبادل افکار نموده است، خاطرنشان کرد: طول مدت مدیریت خود در ایمیدرو سعی کردم به مناطق کمتر توسعه یافته توجه بیشتری کنم . کار تیمی و مسئولیت پذیری و انجام درست کار را در دستور خود قرار داده ام ، باید اذعان کنم آنچه برای ایمیدرو در طول مدیریت اینجانب تا امروز اتفاق افتاد نتیجه توکل بر خدا و وحدت و همدلی بوده است.

وی گفت: اکنون که در آستانه سالگرد سردار سلیمانی قرار داریم باید بگویم که یکی از برجسته ترین ویژگی های شخصیتی آن بزرگوار، صادق بودن ایشان بود به همین سبب در دل بسیاری از مردم جای داشت و این منش، باید الگوی ما مدیران شود.

دکتر غریب پور ضمن ارایه مختصری از اقدامات ارزشی خود در ایمیدرو گفت: طی 6 ماهه سالجاری ، در تولید کنسانتره آهن 8 درصد، گندله 18 درصد، آهن اسفنجی 19 درصد و تولید فولاد 12 درصد رشد داشتیم. در بخش های دیگر نظیر آلومینیوم، آلومینا، کنسانتره مس و غیره نیز در تولید رشد مطلوبی داشتیم. افزایش سرمایه شرکت های بزرگ و همچنین صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی و نیز توسعه زیربناها و حوزه های جدید، ایمیدرو توانسته وسعت اکتشافات در کشور را از 250هزار به 650هزار کیلومتر مربع افزایش دهد که این امر با همراهی بخش خصوصی و همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت عملی شد.

وی در خصوص استراتژی جدید تنوع بخشی در تامین مالی گفت: این سازمان از نیمه دوم سال 97 برنامه افزایش سرمایه شرکت های بزرگ از جمله ملی مس، مبارکه، گل گهر،‌ چادرملو و فولاد خوزستان را با هدف تامین بخشی از نیاز مالی پروژه های توسعه ای کلید زد که در این مسیر گام های موثری برداشته شد.

وی افزود: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی که پشتیبان بخش خصوصی به ویژه احیا و فعال سازی معادن کوچک و متوسط است با برنامه این سازمان، میزان سرمایه ثبتی خود را از 150 میلیارد به 350میلیارد تومان افزایش داد و صندوق بیمه با این اقدام می تواند تا هفت برابر رقم مذکور  برای بخش معدن بیمه نامه صادر کند.

غریب پور همچنین به توسعه زیربناها به عنوان یکی از اقدامات طی دو سال مدیریت خود در ایمیدرو یاد کرد و اظهار داشت: امضا و تبادل تفاهمنامه های جاده دوم سنگان- تربت حیدریه، خط دو مسیر ریلی سنگان- بافق،‌ پروژه انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی و نیز کمک به توسعه زیربناها در بخش آب، برق، ‌گاز و جاده ، توسط معادن کوچک بخش خصوصی در استان های مختلف بخشی دیگر از عملکرد ایمیدرو در راستای تعهد به مسوولیت های اجتماعی بوده است.

وی عنوان کرد: ایمیدرو در راستای وظایف توسعه ای خود به بخش های جدید از جمله توسعه صنعت گوهر سنگ ها به عنوان صنعتی که قابلیت درامدزایی و اشتغال بالایی دارد، وارد شد.

غریب پور یادآور شد: طراحی و تدوین طرح جامع برای این حوزه نیز نهایی گردید که در آن ذینفعان بخش خصوصی ،خانه معدن ایران و اتاق بازرگانی ایران و سایر تشکل های مرتبط حضوری مستمر داشتند.

وی ضمن تایید شایستگیهای جناب آقای مهندس جعفری و حسن انتخاب ایشان برای مدیریت محترم فعلی ایمیدرو آرزوی موفقیت و پایداری نمود .

محمدرضابهرامن در این نشست عنوان کرد: شیوه ی مدیریت دکتر غریب پور  روند حرکت روبه جلویی را برای ادامه ی سیر رشد و بالندگی نقش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران  (ایمیدرو) در بخش معدن کشور فراهم ساخت

در پایان کلیه ی حاضرین از خدمات ارزنده ی ایشان سپاسگزاری و تجلیل نمودند.