برنامه وزارت نفت برای تولید ۴ میلیونی نفت

معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی گفت: در سال جاری یکی از اقدامات متناسب با شعار سال، افزایش تولید نفت خام به ۴ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

به گزارش” آوای صنعت ”، هوشنگ فلاحتیان در برنامه رادیویی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و بر اساس بودجه ۱۴۰۰ می‌بایست تولید روزانه نفت را افزایش داد تا ضمن تأمین نیازهای داخلی، صادرات قابل قبولی نیز در بازارهای جهانی داشته باشیم.

وی افزود: در همین راستا زیر مجموعه‌های هدف که در اختیار شرکت ملی نفت قرار دارد برنامه ریزی هایی به منظور تولید و پشتیبانی از مانع زدایی های لازم را بر عهده گرفته اند.

معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ هزار چاه نفت کم بازده و یا بی بازده در کشور داریم که با حمایت شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های مربوطه در حال رفع این مشکل هستیم.

وی افزود: رفع موانع پیش روی پیمانکاران و سرمایه گذاران در مفاد قرار دادها نیز در دستور کار قرار گرفت.

هوشنگ فلاحتیان ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد انرژی‌های مورد نیاز کشور توسط گاز طبیعی تأمین می‌شود. ما در سال گذشته با تولید بیش از ۱ میلیارد متر مکعب گاز رکورد قابل توجهی را به دست آوردیم و تمام تلاش‌ها برای حفظ این میزان تولید به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

هوشنگ فلاحتیان هم چنین از تولید زودهنگام از میدان خشت، تکمیل بندر خدماتی تنبک، افزایش صادرات محصولات، راه اندازی ngl جزیره سیری، ادامه پروژه‌های جمع آوری گازهای مشتعل، تسریع در فرآیند وضعیت سرمایه گذاری، توسعه ساخت داخل در حوزه پتروشیمی با اتکا بر شرکت‌های دانش بنیان، احداث و راه اندازی پارک علمی و فناوری و نیز کاهش بروکراسی اداری از دیگر از دیگر اقدامات این وزارت خانه در راستای تحقق شعار سال خواهد بود.