بازدید مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت از توانمندی های فولادی آذربایجان شرقی

مدیرکل دفتر صنایع معدنی به همراه جمعی از مدیران وزارت صمت از بخشی از توانمندی های فولادی استان بازدید کرد .

به گزارش” آوای صنعت ”، سیف اله امیری در بازدید از تعدادی از واحد های فولادی استان ضمن تأکید بر ظرفیت های بالای صنایع معدنی در آذربایجان شرقی، افزود : سعی و تلاش کلیه همکاران در وزارت صمت بالاخص معاونت صنایع معدنی، کمک به پویایی و عدم توقف واحد های فولادی می باشد.

وی ادامه داد : در خصوص تغییرات در شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد ، امید داریم با تصویب قانون فولاد در مجلس و ارائه آیین نامه اجرایی دقیق و حساب شده بار سنگینی از دوش جامعه تولیدکنندگان فولاد برداشته شود .

در این سفر مدیرکل دفتر صنایع معدنی به همراه رئیس اداره فولاد وزارت صمت در جلسه مشترکی با هیئت مدیره و تعدادی از اعضای انجمن فولاد آذربایجان به بحث و بررسی مشکلات و مسائل پیرامون این حوزه پرداختند .

در ادامه جمعی از اعضاء انجمن نیز با بیان مباحث مربوط به شیوه نامه و پیشنهادهای تغییر و اعمال آن در قانون محتمله مصوبه در مجلس، خواستار بازنگری اساسی در سه اصل عرضه مواد اولیه ، محصولات تولیدی نهایی در بورس کالا و نحوه قیمت گذاری در بورس کالا شدند.

طی این سفر از شرکت های فعال در شمال استان اعم از شرکت های آذر نبش تبریز، فولاد ارگ تبریز در شهرک سرمایه گذاری خارجی، فولاد آذرآبادگان ارس در منطقه آزاد ارس و شرکت آهن فولاد جهان سپاهان در شهر تبریز بازدید به عمل آمد و طی جلسات کوتاهی در هر واحد به بررسی مشکلات آنها پرداخته شد .