بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از آبشار مارگون و طبیعت بکر سپیدان

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جریان سفر به استان فارس، از آبشار مارگون و طبیعت بکر منطقه سپیدان بازدید به‌عمل آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،   دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در سفر به استان فارس با همراهی تعدادی از مسئولان استانی با حضور در منطقه تفرجگاهی آبشار مارگون از این جاذبه طبیعی گردشگری در منطقه سپیدان استان فارس بازدید به‌عمل آورد.

دکتر مونسان در این بازدید در جریان نحوه تأمین زیرساخت‌های گردشگری این منطقه و چگونگی ارائه خدمات به مسافران و گردشگران قرار گرفت.

بهره‌بردار منطقه تفرجگاهی آبشار مارگون سازمان محیط‌زیست است، با این حال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اقداماتی را برای ارائه خدمات شایسته به گردشگران و مسافران در این منطقه آغاز کرده است.

ایجاد راه دسترسی، محوطه‌سازی و سکوسازی، ایجاد مسیر پیاده‌راه و نرده‌های سیمانی منتهی به آبشار، ساخت 16 چشمه سرویس بهداشتی و… از مهم‌ترین اقدامات اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان فارس در این منطقه است.

آبشار مارگون  یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی استان فارس در حدود 45 کیلومتری شمال‌غرب شهر سپیدان واقع شده است. از دیگر جاذبه‌های این منطقه، چشمه شش‌پیر، تنگ تیزآب، دریاچه برم فیروز و‌ چله‌گاه است.

منبع:سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری