انفجار در کارخانه گاز کونیکو در سوریه

منابع خبری از صدای ۴ انفجار در داخل پایگاه کارخانه گاز کونیکو در دیرالزور که محل استقرار سربازان آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی است خبر دادند.

به گزارش” آوای صنعت ”، صدای ۴ انفجار با منشأ ناشناخته در داخل پایگاه کارخانه گاز کونیکو، در استان دیرالزور سوریه شنیده شد.

این کارخانه محل استقرار سربازان آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی است.

انفجاری دیگر در پایگاه کُنیکو آمریکایی‌ها در حومه دیرالزور

کانال تلگرامی صابرین نیوز پس از وقوع انفجار در پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی چاه نفتی «عمر» واقع در استان دیرالزور (سوریه)، از وقوع انفجاری دیگر در یک پایگاه ائتلاف در همان منطقه گزارش داده است.

براین اساس، پایگاه کُنیکو که تحت تسلط نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در حومه دیرالزور است مورد اصابت چندین موشک قرار گرفت.

طبق این گزاش ۹ موشک به داخل پایگاه کُنیکو سقوط کرده و نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در وضعیت حداکثر آماده باش در منطقه به سر می‌برند.

از سوی دیگر شبکه المیادین نیز از شنیده شدن چهار انفجار با منشأ ناشناخته در داخل پایگاه کارخانه گاز کنیکو و درست درمحل استقرار نظامیان آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی خبر داده است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز در مصاحبه خود با شبکه الجزیره، اعلام کرده است که تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر حمله به نیرو‌های آمریکایی در سوریه منتشر نشده است.

وین ماروتو، سخنگوی نیرو‌های ائتلاف آمریکایی نیز مدعی شده است که، گزارش‌های منتشر شده درباره حمله به نیرو‌های آمریکایی در سوریه با راکت، واقعیت ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران