انتقال آب از دریا ابتکاری با تدبیر وزارت صمت برای تأمین آب پایدار است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و استان‌های شرقی را اقدامی با برکت و ابتکاری به تدبیر وزارت صمت و همت شرکتهای بزرگ صنایع معدنی برای تأمین آب پایدار دانست.

به گزارش” آوای صنعت ”، حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر با بیان این مطلب، افزود: موضوع آب یک مساله بسیار مهم و حائز اهمیت در دوران کنونی برای تمام دنیا و به ویژه کشور ما می باشد.

وی با بیان اینکه در کشاورزی و صنعت اگر موضوع تامین آب حل نشود، دیگر اقدامات انجام شده بی ثمر خواهد بود، ادامه داد: منابع آبی با توجه به اقلیمی که در کشور داریم محدود است و در واقع جوابگوی توسعه کشاورزی و صنعت نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تصریح کرد: برای تأمین آب مستمر باید باید ابتکارات جدیدی داشت که انتقال آب از منابع پایدار مانند دریا علیرغم همه هزینه های آن یکی از این ابتکارات بود که به تدبیر وزارت صمت و مسئولیت پذیری شرکت‌های بزرگ صنایع معدنی در حال انجام است.

پژمان‌فر اضافه کرد: پروژه انتقال آب از دریای خلیج فارس به فلات مرکزی و استان‌های شرقی، آب مورد نیاز برای صنعت و کشاورزی را با قیمت تمام شده مناسب تامین می‌کند و یکی از اقدامات با برکتی بود که انجام شده است.