امضای تفاهم نامه همکاری بخش معدن با دانشگاه دامغان

مسئولان شرکت تعاونی چهارمس و دانشگاه دامغان به منظور همکاری و ارتباط صنعتی و معدنی بیشتر، تفاهم نامه همکاری امضا کردند تا پل ارتباطی بخش معدن با این دانشگاه شکل گیرد.

به گزارش” آوای صنعت ”، رئیس دانشگاه دامغان روز سه شنبه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه افزود: موضوع این تفاهم نامه برای تحقق اهداف کلی ۲ مجموعه است که هر یک اهداف خود را دنبال می کنند.

عبدالعلی بصیری ادامه داد: در راستای این قرارداد خدمات مشاوره ای، آزمایشگاه، تحقیقاتی و اکتشافی مورد نیاز شرکت انجام می شود و پل ارتباطی بین صنعت، معدن و دانشگاه به منظور همکاری های دوجانبه شکل می گیرد.

بصیری به اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: انجام امور اکتشافی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، تهیه گزارش ها و نقشه های مورد نیاز شرکت بر اساس انعقاد قراردادهای بین دانشگاه و شرکت انجام می شود.

وی اضافه کرد: در یکی از بندهای این تفاهم نامه به ایجاد فضایی مناسب برای انجام گفت و گو بین اعضای هیات علمی و اعضای شرکت با هدف انتقال دانش، انتقال مشکلات و نیازمندی های شرکت به دانشگاه با هدف بررسی، تحقیق و ارائه راه حل متناسب با نیاز شرکت تاکید شده است.

بصیری ادامه داد: فراهم شدن شرایط مناسب در سایت های معدنی و فرآوری شرکت با هدف کارآموزی دانشجویان علاقه مند دانشگاه در این راستا صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: تربیت نیروهای مورد نیاز شرکت از بین دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه به ویژه دانشجویان فارغ التحصیل زمین شناسی، هدایت طرح ها و پایان نامه های دانشجویی به سمت برنامه های زمین شناسی، اکتشافی و سایر برنامه های شرکت چهارمس، از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه است.

بصیری به تعهدات طرفین اشاره کرد و گفت: دانشگاه متعهد می شود که در امور پژوهشی و مشاوره ای واگذار شده از سوی شرکت، حداکثر توان علمی و آزمایشگاهی خود را با اولویت نسبت به سایر امور خارجی به کار گیرد.

وی عنوان کرد: شرکت چهارمس طبق این تفاهم نامه تمامی امور مرتبط با اکتشاف، زمین شناسی و سایر نیازهای پژوهشی خود را با اولویت عقد قراردادهای مربوطه، در دانشگاه پیگیری و به انجام می رساند.

رئیس دانشگاه دامغان خاطرنشان کرد: بدون شک امضای این تفاهم نامه همکاری، گامی مثبت برای افزایش سطح علمی دانشجویان، افزایش توان اعضای هیات علمی و ارتباط موثر بین صنعت، معدن و دانشگاه است.

این تفاهم نامه به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس در این روز به انجام رسید. تعاونی چهار مس دامغان در زمینه استخراج مواد معدنی و سنگ مس فعالیت دارد که درحال حاضر این شرکت با مالکیت پنج معدن (سه معدن مس و ۲ معدن سنگ ساختمانی) در شهرستان دامغان فعالیت دارد.

در دانشگاه دامغان بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده تحصیل می کنند و ۱۶۲ عضو هیات علمی در این مجموعه فعالیت دارند.

منبع:ایرنا