امروز؛۵ طرح بزرگ صنعتی و معدنی در ۵ استان افتتاح می‌شود

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد:(پنجشنبه) در ادامه پویش «تولید، تداوم امید» پنج طرح صنعتی و معدنی به دستور رییس‌جمهوری و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به صورت ویدیوکنفرانسی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  «علیرضا هادی» افزود: برای راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی گفت: با افتتاح این طرح‌ها برای بیش از یک‌هزار و ۲۹۰ نفراشتغال‌زایی مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت ادامه‌داد: این  طرح‌ها در پنج استان خراسان شمالی، کرمان، قزوین، سمنان و فارس به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی توضیح‌داد: طرح‌های یاد شده در زمینه تولید شمش آلیاژی، مس کاتد، کاشی و سرامیک، خردایش و دانه‌بندی سنگ آهن و همچنین تکمیل زیرساخت‌های فاز یک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار است.

پویش ملی «تولید، تداوم امید» از ۲۲ خرداد ماه ۹۹ آغاز شد.

مطابق برنامه مقرر بود در سال ۹۹ که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده بود، ۲۰۰ طرح نیمه‌تمام که اثربخشی بالایی در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارند، با حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی اشتغال ۴۰ هزارنفر در قالب پویش ملی تولید، تداوم امید توسط مقامات ملی و استانی به صورت هفتگی مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

هفته گذشته در پنجاه و نهمین برنامه پویش جهش تولید در نخستین پنجشنبه سال ۱۴۰۰، بهره برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در سه استان هرمزگان، آذربایجان شرقی و قم به صورت ویدئوکنفرانسی با دستور رییس‌جمهوری آغاز شد.

​منبع: ایرنا