امدادگران معدن به تونل آوار شده طزره رسیدند

در ششمین روز حادثه ریزش معدن زغال سنگ طزره دامغان، امدادگران با حفر کانال به بلوک تونل ریزش کرده رسیدند.

به گزارش آوای صنعت ، شریف مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی گفت: با رسیدن به تونل شماره ٤٢ معدن طزره ، با استفاده از دستگاه فلزیاب پیشرفته در حال جستجوی دستگاه پیکور کارگران مفقود هستیم.

وی با بیان اینکه پنج تیم به صورت شبانه روزی در حال جستجوی معدن کاران محبوس هستند افزود: تیمی از متخصصان معادن از کرمان هم به دامغان اعزام شده تا برای عملیات جستجو به معدن کاران طزره کمک مشاوره ای ارائه دهند.

شریف گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ تن زغال و آوار برای دسترسی به کارگران از معدن خارج و بیش از ۱۰۰ متر تونل از مسیر‌های مختلف به موازات کارگاه استخراج برای دسترسی به کارگران حفر شده است

به گفته وی ، بکارگیری تجهیزات هلال احمر و سگ های زنده یاب نیز در دستور کار عملیات جستجو قرار دارد.

در ششمین روز حادثه ریزش معدن زغال سنگ طزره دامغان، خارج کردن زغال سنگ های آوار شده همچنان ادامه دارد ولی هنوز به معدن کاران مفقود دسترسی پیدا نشده است.

حادثه معدن زغال سنگ حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه در تونل شماره ٤٢ معدن طزره در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد.

در این حادثه میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی، دو کارگر معدن محبوس شدند.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع است.