افزایش دو برابری تولید شمش در آلومینیوم المهدی بندرعباس

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: تولید شمش آلومینیوم در این شرکت از ابتدای سال تاکنون بیش از دو برابر شده است.

به گزارش” آوای صنعت ”، حمید مهتدی افزود: از ابتدای امسال ۱۴۰ هزار تن شمش آلومینیوم در این کارخانه تولید شده است که در مدت مشابه پارسال رشد دو برابری داشته است.

وی گفت: تعمیر و راه اندازی دیگ های الکترولیز کارخانه به همت متخصصان بومی و انجام تعمیرات اساسی و تامین به موقع مواد اولیه را از مهم ترین عوامل این افزایش تولید است.

مهتدی افزود: با اشاره به این که یکی دیگر از دلایل این افزایش تولید، وارد مدار کردن بخش زیادی از دیگ های خارج از مدار در این شرکت بود، گفت: ظرفیت اسمی تولید شمش این کارخانه ۲۵۴ هزار تن شمش است که اکنون حدود ۷۰ درصد ظرفیت اسمی این کارخانه می شود. بیشتر بخوانید: هرمزگان قطب تولید آلومینیوم در کشور

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۱۵ هزار تن مواد اولیه از کشور های خارجی وارد کارخانه شده است و ۳۸ هزار تن شمش صادر شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از ۱۸۰ هزار تن شمش آلومینیوم در شرکت آلومینیوم المهدی تولید شود، افزود: پارسال حدود ۸۸ هزار تن شمش آلومینیوم در این شرکت تولید شده است.

حمید مهتدی گفت: اکنون۳۴۰ دیگ الکترولیز در شرکت آلومینیوم المهدی فعال است.

شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس در ۱۸ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.