افتتاح بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه در سیرجان

امروز ۱۲ فروردین با حضور رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه در مجتمع صنعتی معدنی گل گهر سیرجان افتتاح شد.

به گزارش” آوای صنعت ”،”ایمان عتیقی” مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان در این مراسم گفت: شرکت صنعتی و معدنی گل گهر رتبه اول تولید کنسانتره و گندله کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم ها، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان پیشرفت های زیادی داشته، ادامه داد: این شرکت در سال گذشته ۴۲ درصد کنسانتره و  ۲۷ درصد گندله کشور را تولید کرده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان با تبیین فواید و دستاوردهای انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی کشور اظهار کرد: با توجه به شعار سال عملیات اجرای دو نیروگاه سیکل ترکیبی از ابتدای امسال آغاز خواهد شد، همچنین سند چشم انداز ۱۰ ساله منطقه گل گهر تا دو ماه آینده تدوین می شود.

وی از مشخصات پروژه بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه سخن به میان آورد و گفت: این واحد با هدف تامین خوراک مورد نیاز واحدهای فعلی و آتی تولید کنسانتره اجرا شده که ظرفیت تولید سالانه آن ۱۵ میلیون تن است.

عتیقی افزود: بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه با هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری زمینه اشتغال ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان میزان بومی سازی این پروژه را ۵۵ درصد اعلام کرد و افزود: اجرای پروژه بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه با استفاده از توان فنی و مهندسی پیمانکاران داخلی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: این پروژه برای رسیدن به تولید ۴۲۰۰ تن در ساعت بوده که خردایش سنگ معدن از ابعاد ۲۰۰۰ میلیمتر به کمتر از ۵۰ میلیمتر اجرا شده است.

عتیقی، تامین خوراک ورودی با عیار مناسب یکنواخت به خطوط کنسانتره ۵، ۶ و ۷ گل گهر و بهبود کیفیت کنسانتره تولیدی در خطوط مذکور، کاهش مصرف انرژی، افزایش کارایی و کاهش هزینه های بهره برداری و حذف هزینه های سنگین حمل خوراک ورودی به خطوط تولید کنسانتره را از مهمترین دستاوردهای پروژه برشمرد.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان از رییس جمهور درخواست رفع مشکل واگذاری پهنه معدنی سنگ در راستای پشتیبانی از تولید این شرکت را بیان کرد که رییس جمهور دستور حل و فصل این مشکل را صادر نمود.

استاندار کرمان نیز اظهار کرد: شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان در انجام مسئولیت های اجتماعی، اشتغال و ایجاد توازن در مناطق دیگر پیشتاز است. صنایع دیگر هم باید به کمک آیند تا بتوانیم برنامه ریزی موثری برای هم در تنوع صنعت و هم توازن مناطق مختلف استان داشته باشیم.

دکتر علی زینی وند عصر امروز در حاشیه افتتاحیه بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه در سیرجان گفت: مجموعه صنعتی و معدنی گل گهر و حوزه شهرستان سیرجان نقش مهمی در توسعه صنایع پایین دستی معدنی و اشتعال کشور ایفا می کند.

وی با اشاره اقدامات این مجموعه صنعتی و معدنی به محیط زیست اظهار کرد: با آمدن آب خلیج فارس به سیرجان علاوه بر گسترش فضای سبز  دیگر نگرانی برای توسعه صنایع در این منطقه نداریم و استان کرمان به عنوان استان صنعتی در صنایع پایین دستی و بالا دستی از افتخارات کشور خواهد بود.