تحقق شعار "ما میتوانیم"
اسکله اختصاصی صنایع آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

اسکله اختصاصی و نیز تاسیسات ذخیره سازی مواد اولیه وارداتی مجتمع عظیم صنایع آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اجرا شده است. اسکله اختصاصی کارخانه آلومینیوم جنوب جهت پهلوگیری کشتی هایی با حداکثر ظرفیت ۷۰ هزار تن جهت حمل آلومینای فله، کک نفتی و غیر با ظرفیت تخلیه هزار تن بر ساعت احداث گردیده است .

به گزارش” آوای صنعت ”، در ترمینال و اسکله بزرگ اختصاصی آلومینیوم جنوب تعداد ۲ عدد سیلوی آلومینا با ظرفیت هر سیلو ۳۵ هزار تن و یک عدد سیلوی ذخیره سی پی ‌سی با ذخیره 20000 تن و تعداد ۲ عدد سیلوی ذخیره قیر با ظرفیت هر کدام ۳۰۰۰ تن احداث گردیده است.
پیشرفت عملیات ساخت سایت پارسیان و ترمینال و اسکله اختصاصی شرکت سالکو در سال ۹۹ علیرغم شروع ویروس کرونا با روند قابل قبولی ادامه پیدا کرده به گونه‌ای که پیشرفت فیزیکی این سایت از ۵۶ درصد در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به بالای ۹۳ درصد در تیرماه ۱۴۰۰ رسیده است .
هم اکنون این ترمینال و اسکله بزرگ آن به بهره برداری رسیده و آماده پهلوگیری کشتی‌های بزرگ و غول پیکر حامل مواد اولیه مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب می باشد.
تلاش و فعالیت متخصصین و جوانان عزیز ایران اسلامی در این اسکله را می‌توان تحقق شعار “ما می‌توانیم” جهت افزایش ، جهش تولید و ایجاد اشتغال در راستای اعتلای ایران اسلامی دانست .