استان هرمزگان بزرگترین تولیدکننده فولاد در کشور می‌شود

مهندس معروفخانی گفت: با اجرایی شدن طرح های توسعه فولاد هرمزگان، این استان در سالهای آینده به یکی از بزرگترین استانهای تولید کننده فولاد در کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش” آوای صنعت ”، مهندس معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به همراه چند تن از معاونین و مدیران با حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شرکت فولاد هرمزگان و خداقوت به کارکنان این مجموعه  گفت : صنعت فولاد یک صنعت مادر به شمار می رود به لحاظ ظرفیت هایی که در استان هرمزگان و دسترسی به دریا و منابع انرژی وجود دارد در حوزه صادرات محصول هم ظرفیت های لازم برای صادرات و واردات فراهم است . وی خاطر نشان کرد : استان هرمزگان استانی هست که مطلوبیت اقتصادی دارد و برای گسترش صنایع و خصوصاً صنعت فولاد در مقایسه با استانهای دیگر، مشکلات کمتری برای توسعه داریم .

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به طرحهای توسعه و صنایع کشورهای مختلف تاکید کرد : در دنیا شاهد هستیم که شهرهای آباد در کنار ساحل هستند ؛ ولی متأسفانه در کشور ما اینگونه نیست و شهرهای ساحلی ما شرایط خوبی ندارد و مسئولین کشور باید این را مد نظر قرار دهند .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تاکید بر وجود ظرفیت های خاص اقتصادی استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان استانی است که به آبهای آزاد خلیج فارس دسترسی دارد که این ظرفیت بسیار بالایی است . متأسفانه نتوانسته ایم از ظرفیت ها و قابلیت های موجود استفاده و این استان را آباد کنیم . وی تصریح کرد : توسعه و آبادانی استانهای مرزی و ساحلی به امنیت منطقه و کشور و از طرفی به رفع مشکلات و مسائل اقتصادی مردم کمک می کند.

حجت الاسلام عبادی زاده ضمن تبریک به حضور مهندس معروفخانی بعنوان مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: امیدواریم حضور جنابعالی در این صنعت بتواند جایگاه فولاد را در استان و کشور ارتقا ببخشد و بحث توسعه مورد توجه قرار بگیرد و با توجه به نام گذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری انشاالله شاهد یک تحول در حوزه فولاد باشیم .

وی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی بنگاههای اقتصادی تاکید کرد: فولاد هرمزگان در فعالیت های اجتماعی بسیار خوب عمل کرده است و امیدواریم با حضور مهندس معروفخانی ، شاهد مشارکت بیشتر فولاد هرمزگان در حوزه مسئولیت های اجتماعی و فعالیتهای  فرهنگی ، آموزشی ، بهداشت و درمان  و دیگر حوزه ها باشیم .

مهندس معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از رهنمودهای حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده و ارائه گزارشی از وضعیت تولید در این شرکت گفت: برنامه های شرکت فولاد هرمزگان با اولویت توسعه در دست انجام است و با توجه به حضور نیروهای متخصص و با تجربه قطعا به این مهم دست خواهیم یافت .

مهندس معروفخانی با اشاره به ظرفیتهای استان هرمزگان گفت: زیرساختهای استان هرمزگان نسبت به سایر استانها از مزیت بیشتری برخوردار است و فولاد هرمزگان با توجه به این مزیت ها و ویژگیها برنامه های خود در رابطه با توسعه رادر چند سطح آماده و در حال تدوین دارد که با اجرایی شدن طرح های توسعه فولاد هرمزگان ، استان هرمزگان در سالهای آینده به یکی از بزرگترین استانهای تولید کننده فولاد در کشور تبدیل خواهد شد .

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان با تاکید بر افزایش تولید در فولاد هرمزگان گفت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری  و نامگذاری سال جدید بنام تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و فرمایشات قبلی ایشان و تاکید بر عبارت “ما می توانیم ” ، تمام تلاش و همت همکاران بر این است که ” ما می توانیم” در حوزه تولید و در شرکت فولاد هرمزگان محقق شود.

وی اضافه کرد: قطعا در حوزه تولید با پیروی از منویات مقام معظم رهبری این مهم را به اثبات خواهیم رساند  و نشان خواهیم داد که با وجود تحریم های ظالمانه ، با کمک مدیران و همکاران متخصص می توانیم توسعه را پیش ببریم و با جدیت این امر پیگری خواهد شد.

مهندس معروفخانی با تقدیر و تشکر از مسئولین استان هرمزگان و همکاری های صورت گرفته با فولاد هرمزگان گفت : انتظار می رود مسئولین استانی همراهی بیشتری را با این شرکت داشته باشند و در حوزه برق و گاز که یکی از ارکان اصلی تولید فولاد بشمار می روند ، ما شاهد قطعی و کمبود  نباشیم.

مهندس معروفخانی با اشاره به نقش حاملهای انرژی در تولید فولاد خاطرنشان کرد: با کمبود برق و گاز ما در تولید با کاهش روبرو خواهیم شد و این بر خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است و با قطع شدن مکرر برق خسارتهای زیادی به خط تولید و تجهیزات وارد می شود.

 وی تصریح کرد: ما به پیروی از رهبر انقلاب که فرمودند تلاش در حوزه تولید جهادی مقدس است، به این اصل ایمان داریم و در این راستا با همت و تلاش مدیران و کلیه کارکنان در حوزه تولید و افزایش تولید اقدامات موثری را انجام خواهیم داد.