حجت الاسلام اعرافی:
اساس شعار امسال مقام معظم رهبری در راستای حضور جوانان در حوزه اقتصادی بود

رییس حوزه های علمیه کشور گفت: اساس و تکیه شعارهای انتخابی سال از سوی مقام معظم رهبری بر شالوده تولید، اشتغال و توصیه به فراهم کردن زمینه حضور بیشتر جوانان و نخبگان در بخش صنعت و اقتصادی قرار دارد، مردم و مسوولان هم باید در عملی کردن آن با نگاه اقتصاد مقاومتی همکاری کنند.

به گزارش” آوای صنعت ”، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روزپنجشنبه در نخستین شورای اداری شهرستان میبد در سال ۱۴۰۰ هجری شمسی افزود: توسعه و خودکفایی با توجه به زیرساخت‌های اقتصادی و رفع موانع تولید و اشتغال محقق می‌شود و اقتدار جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به سختی‌ها و مشکلاتی که اقشار مختلف مردم در سال ۹۹ با آن روبرو شدند، مشارکت گروه های مردمی در جمع آوری کمک های مومنانه و خدمت رسانی به اقشار آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا را یادآور شد، از تلاش‌ها و همکاری‌های انجام شده به ویژه کادر درمان در کنترل این ویروس ،همکاری و ارتباط با گروه‌های یاری رسان و خیران قدردانی  کرد.

امام جمعه شهر میبد در ادامه اجرای اولویت‌های تعیین شده سال که به دنبال هم اندیشی و ارزیابی اقدامات انجام شده ، تعیین و ابلاغ می‌شود و همچنین ارتباط مسوولان با بخش تولید و صنعت را با هدف شکوفایی اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین حضور حداکثری مردم در افزایش اقتدار و ارتقای جایگاه ایران را در عرصه های منطقه ای و جهانی یادآور شد و از مسوولان دستگاه‌های اداری، نهادها و قشرهای مختلف مردم  خواست برای برگزاری انتخابات پرشکوه با بیشترین حضور  تلاش و همکاری کنند.

اعرافی همچنین با اشاره به فرازهایی از خطبه‌ها ، نامه‌ها و توصیه‌های حضرت علی (ع) در نهج البلاغه و نامه اخلاقی آن حضرت به فرزندش در این کتاب، توجه به مرگ، فنا و پذیرش سختی روزگار را ورای روابط پدر و فرزندی و منشوری اخلاقی برای نسل بشریت عنوان کرد که عمل به آنها سعادت دنیا و آخرت را در پی دارد.