احداث فاز دوم و سوم کارخانه فولاد راورآغاز شد

عملیات اجرایی احداث فاز دوم و سوم کارخانه فولاد راور صبح امروز با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مهرابی معاون اقتصادی استاندار کرمان و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش” آوای صنعت ”،  در این آیین محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز عملیات احداث واحد ذوب و ریخته گری راور نیز با ظرفیت تولید 100 هزار تن شمش فولادی در سال آغاز شد.

وی با بیان اینکه این کارخانه ظرفیت قابل تبدیل به 200 هزار تن شمش فولادی در سال را دارد افزود: این طرح با اشتغالزایی 180 نفر مستقیم و 400 نفر غیرمستقیم و سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریال و 5.5 میلیون یورو آغاز شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز طراحی فاز سوم فولاد راور و نورد لوله بدون درز و مقاطع فولادی در شهرستان راور خبر داد و گفت: این طرح نیز با ظرفیت 90 هزار تن در سال و سرمایه گذاری 230 میلیون یورو و اشتغال زایی 140 نفر موجب رونق این شهرستان خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست کارخانه اول فولاد راور عملیاتی شد است ادامه داد: فاز دوم ایجاد این چرخه نیز پس از تولید آهن اسفنجی به منظور انجام ریخته گری و ایجاد واحدهای فولادی به مرحله اجرا در آمد.

پورابراهیمی بیان کرد: امروز عملیات اجرایی این طرح پس از پیگیری های انجام شده و اقداماتی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد بعد از اخذ مجوز احداث واحد فولادی در شهرستان راور در ادامه فعالیت تولید آهن اسفنجی به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه این طرح که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده ظرف 2 سال آینده به بهره برداری می رسد گفت: بهره برداری از این طرح برای حدود 500 نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد و تقریباً حدود 600 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالعات فاز سوم این طرح نیز آغاز شده است افزود: چرخه بعدی فعالیت این کارخانه که تولید لوله های بدون درز است و کار آن نیز همزمان با آغاز فعالیت های فاز دوم آغاز شده و امیدواریم در بازه زمانی حداکثر 2.5 سال به سرانجام برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ 3 پروژه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان را به زمین زد برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس درباره بورس با حضور وزیر اقتصاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: گزارش شفافی از هزینه کرد یک میلیارد یورویی رهبری به ستاد کرونا وجود ندارد

وی با بیان اینکه محصولات این کارخانه کاملاً صادراتی است گفت: کار ارزشمندی را مجموعه سرمایه گذاری انجام داده و پیش بینی می شود حدود 500 تا 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این پروژه انجام شود و نزدیک به 500 نفر اشتغالزایی داشته باشد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه مجموعه سرمایه گذاری هایی که در فاز دوم و سوم این طرح انجام می شود بیش از هزار و 100 میلیارد تومان است افزود: این سرمایه گذاری ها برای هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.