احتمال تغییر نام بزرگراه رسالت به نام شهید سردار سلیمانی

اعضای شورای شهر تهران از احتمال نام‌گذاری بزرگراه رسالت به نام شهید سردار قاسم سلیمانی خبر دادند.

به گزارش ” آوای صنعت ”،  محسن هاشمی در حاشیه یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه هم‌اندیشی برخی از اعضای شورا با شهردار تهرانT اظهار داشـت: موضوعات زیادی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت،‌ از جمله لایحه درآمد پایدار برای شهرداری بود که توسط شورای نگهبان برگردانده شده بود.

وی افزود: لایحه ماده 100 و لایحه بودجه 99 نیز در جلسه صبح امروز مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت. همچنین طرح جامع پسماند توسط مدیران و مسؤولان سازمان پسماند ارائه شد و گزارش مبسوطی در این زمینه داشتیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: پیروز حناچی لایحه‌ای برای نامگذاری خیابانی به نام سردار سلیمانی به شورا فرستاده است و اعضای شورا نیز طرح دو فوریتی در این زمینه امضا کردند و خیابان‌های مختلفی در این زمینه مطرح شد.

وی ادامه داد: بزرگراهی که امروز قرار است به نام سردار سلیمانی نام‌گذاری شود در جلسه امروز اعلام خواهد شد و با نام‌گذاری بزرگراه فتح و آزادگان به نام سردار سلیمانی مخالف نیستم ولی پیشنهاد بزرگراه رسالت هم بوده است.

وی گفت: برخی پیشنهاد کرده بودند که بزرگراه شهید همت را به نام شهید سلیمانی تغییر دهیم که من گفتم این کار لازم نیست و نباید نام شهید همت را حذف کنیم، چرا که بزرگراه‌های زیادی برای نام‌گذاری وجود دارد.

همچنین زهرا نژادبهرام درباره این موضوع در حاشیه جلسه شورای شهر  گفت: نظر اولویت‌دار من برای نام‌گذاری خیابان به نام سردار سلیمانی، بزرگراه آزادگان بوده است، چرا که به نظرم باید بزرگراهی تأثیرگذار با تردد بالا در این زمینه اختصاص داده شود و عرض و طول خیابان مهم نیست، چرا که پیام بین‌المللی باید به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: طرحی را که اعضای شورا در این زمینه ارائه کرده بودند، بخشی از بزرگراه رسالت بود که من آن را امضا کردم، البته باید توجه داشت که بزرگراه رسالت هر قسمتی نامی دارد و من چندان موافق این قضیه نبودم و باید در این مقطع که قهرمان ملی ما توسط دشمن ترور شده، اتوبانی منتهی به فرودگاه امام خمینی یا فرودگاه مهرآباد در این زمینه اختصاص داده شود.

منبع: فارس