اتاق تعاون ایلام صاحب مرکز داوری شد

اتاق تعاون ایلام صاحب مرکز داوری شد دبیر مرکز داوری اتاق تعاون ایران از افتتاح مرکز داوری اتاق تعاون ایلام خبر داد و گفت: مراکز داوری اتاق تعاون کشور وظیفه رسیدگی به حل اختلاف شرکت های تعاونی و اعضای آنان را برعهده دارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  مرکز داوری اتاق تعاون ایلام طی مراسمی با حضور دبیر مرکز داوری، معاون پارلمانی اتاق تعاون ایران و معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام، هیات رئیسه و جمع کثیری از مقامات استانی و تعاونگران افتتاح شد.

محمد رنجبر دبیر مرکز داوری اتاق تعاون ایران در این مراسم اظهار داشت: با فعالیت این مرکز پرونده های اختلاف تعاونی ها به دادگستری با حجم کار بالایی که دارند منتقل نمی شود و توسط این مراکز اختلافات رسیدگی می شود که این کار بار زیادی از حجم کار دادگستری را کاهش می دهد.

وی افزود: داوری در این اتاق ها راه کوتاه‌تری نسبت به دستگاه قضایی دارد و آرای داوران در مراکز داوری اتاق های تعاون معادل آرای دادگاه است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام در این مراسم گفت: مرکز داوری اتاق تعاون استان ایلام بر اساس قانون برای رسیدگی به اختلافات و دعاوی بین اعضای تعاونی‌ها با خود تعاونی، تعاونی‌ها با  تعاونی‌های دیگر و اتحادیه‌ها علیه تعاونی‌های دیگر رسیدگی می‌شود و اختلافات آنها را حل و فصل می‌کند.

وی گفت: حل و فصل دعواها به صورت تخصصی توسط بخش تعاونی انجام می‌شود؛ در این مرکز از افراد خبره و ماهر برای حل مشکلات استفاده می‌شود و مطمئن هستیم که این مرکز می‌تواند این مشکلات و دعواها را به حداقل برساند.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام با اشاره به این‌که فعالیت این مرکز رسمی است، ‌بیان کرد: توصیه می‌کنم شرکت‌های تعاونی قانون بخش بخش تعاونی را جدی بگیرند و مدیران خود را آموزش بدهند. در این شرکت‌ها باید شفاف‌سازی به وجود بیاید تا مشکلات اعضا را رفع کنند.

منبع:اتاق تعاون