مدیرعامل مجتمع آلومینیوم جنوب در نخستین بازدید خود از کارخانه:
آموزش، ارتقاء و رفاه کارگران در اولویت است/ نیروگاه باید ساخته شود

مهندس مهدی زحتمکش در نخستین سفر خود به شهرستان لامرد پیش از ظهر امروز در جمع مدیران و سرپرستان این مجتمع بزرگ صنعتی در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد اکبر ترکان رئیس پیشین هیئت‌مدیره مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گفت: این طرح بزرگ صنعتی از 14 سال پیش کلید خورد و در سال 94 احداث آن با جدیت آغاز شد که از همه افرادی که در این سال‌ها دست‌اندرکار استقرار بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور بودند تشکر می‌کنم.
به گزارش” آوای صنعت ”، وی با بیان اینکه امروز نیروی انسانی بسیار خوب و جوان در سالکو وجود دارد، افزود: دغدغه اول من وجود نیروگاه در کنار آلومینیوم است، زیرا نیروگاه مقدم بر توسعه است و اگر نیروگاه وجود نداشته باشد در آینده آلومینیوم شکست می‌خورد که همه دیدیم در همین تابستان کارخانه در موضوع برق تحت فشار قرار گرفت.
مهندس زحمتکش ادامه داد: از روز اول شروع کارى خود پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌های لازم در این زمینه را آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم با کمک‌های نماینده مردم در مجلس این استرس که همیشه همراه سالکو بوده را برطرف کنیم و شاهد احداث نیروگاه كلاس F باشیم.
وى با بيان اينكه مقدمات و برنامه‌ريزى‌هاى لازم براى توليد ٣٠٠ هزار تن تا پايان آذرماه را انجام داده‌ايم، گفت: ما به افق‌هاى بلندتر نگاه مى‌كنيم و تلاش خواهيم کرد خواسته به‌حق شهرستان لامرد و سهامداران شركت که توسعه طرح و احداث فاز دوم و سوم آلومينيوم است را تحقق ببخشیم و به توليد يك ميليون تن دست پيدا كنيم.
مديرعامل مجتمع صنايع آلومينيوم جنوب خاطرنشان كرد:
رفاه، آموزش و ارتقاء پرسنل مجتمع و خانواده‌هاى کارکنان از دغدغه‌هاى مهم من است و از هيچ تلاشى در اين زمينه فروگذارى نخواهيم كرد.
مهندس زحمتكش با تأکید بر آنکه «معتقدم استفاده از نيروى بومى اثرگذارى فراوانى دارد»، خاطرنشان کرد: امروز افتخار بزرگى نصيب بنده شده است كه در خدمت مردم شريف شهرستان لامرد هستم. در حوزه توجه به مسائل اجتماعى و فرهنگى يكى از مجموعه‌هاى بزرگ صنعتى هستيم كه بايد نقش‌آفرين و اثرگذار باشيم و قطعاً از خدمات و مسئولیت‌های اجتماعى غافل نخواهيم بود.
گفتی است مهندس زحمتكش مديرعامل مجتمع صنايع آلومينيوم جنوب صبح امروز همچنين با دكتر موسوى نماينده مردم شهرستان‌هاى لامرد و مهر در مجلس شوراى اسلامى و حجت‌الاسلام حسين‌زاده امام‌جمعه لامرد ديدار کرد.

منبع:روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب