آغاز مجدد فعالیت های صنعتی روند مصرف برق را افزایش داد

سخنگوی صنعت برق : از سرگیری مجدد فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی در کشور و نیز افزایش تدریجی دمای هوا موجب افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه پارسال شد.

” مصطفی رجبی مشهدی” در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود:همانگونه که پیش بینی شده بود با از سرگیری مجدد فعالیت ها که به دلیل بروز بیماری کرونا کاهش یافته بود، روند مصرف برق افزایش یافت.

وی ادامه داد: بخشی از این افزایش مصرف به دلیل آغاز گرم شدن تدریجی هوا است که هرساله اتفاق می افتد اما امسال کمی زودتر گرمایش هوا در برخی مناطق آغاز شده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: صنعت برق با وجود بیماری کرونا و با رعایت مقررات بهداشتی آمادگی کامل برای تامین برق مورد نیاز کشور را دارد.

رجبی مشهدی ادامه داد: روند تعمیرات برخی  نیروگاه های حرارتی نیز به زودی به پایان خواهد رسید و از توان آنها برای تولید برق استفاده خواهد شد. 

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر به وضعیت نیروگاههای برق آبی اشاره کرد و گفت:امسال نیز از ظرفیت این نیروگاه ها برای تامین برق مورد نیاز استفاده خواهد شد. 

وی به اجرای برنامه های مدیریت مصرف برای امسال اشاره کرد و خاطرنشان ساخت :اجرای این برنامه‌ها نیز صرفه جویی خوبی به همراه خواهد داشت که از این محل نیز برای تامین برق مورد نیاز استفاده خواهد شد. 

رجبی مشهدی برضرورت اعمال مدیریت مصرف از سوی مشترکان تاکید کرد و گفت:انتظار می رود امسال نیز این مسیر تداوم یابد. 

وی افزود: مشترکانی که در برنامه های مدیریت مصرف همکاری کنند پاداش دریافت خواهند کرد. 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *