آغاز فعالیت شماره‌گذاری‌های خودرو از فردا

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور از آغاز فعالیت این مراکز از فردا( پنجشنبه) در شهرهای نارنجی و تمدید وکالت نامه خودروها در شهرهای قرمز خبر داد.

به گزارش آوای صنعت ،  سرهنگ علی محمدی در مورد منقضی شدن وکالت نامه خودروها گفت: افرادی که وکالت نامه آنها در ایام تعطیلات کرونایی منتفی شده به تعداد روزهای تعطیلی قابل اعتبار است یعنی چنانچه تعطیلات کرونایی در استانی 20 روز بوده و تاریخ وکالت نامه در روزهایی کرونایی به اتمام رسیده باشد، اعتبار آنها تا پایان تعطیلات تمدید می شود.

وی تصریح کرد: البته این امتیاز شامل حال وکالت نامه هایی که قبل از تعطیلات کرونایی یا بعد از تعطیلات کرونایی منقضی شده، نمی شود و افراد باید برای تمدید آن اقدام کنند.

سرهنگ محمدی در مورد فعالیت مراکز شماره گذاری گفت: از فردا (پنجشنبه) فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، گیلان، مازندران، مرکزی، گلستان، کرمانشاه، قم، چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد که وضعیت کرونا در آن ها قرمز بود و اکنون نارنجی شده است، آغاز می شود.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهوربا اشاره به آغاز فعالیت مراکز تعویض پلاک در استان های  ایلام، اردبیل، بوشهر و سیستان و بلوچستان گفت: با اعلام رنگ بندی جدید شهرها  مراکز تعویض پلاک استان سیستان و بلوچستان و بوشهر باردیگر تعطیل شد و فعالیت این مراکز در استان‌های اردبیل و ایلام ادامه دارد براین اساس مراکز تعویض پلاک در ۱۳ استان کشور فعال و در دیگر استان‌ها تعطیل است.

به گفته محمدی، ساکنان ۱۱ استان ذکر شده می‌توانند اینترنتی نوبت گرفته و برای تعویض پلاک اقدام کنند، البته فعالیت این مراکز در استان تهران تعطیل است.

منبع: ایرنا