آخرین اخبار از آتش‌سوزی جنگل‌های گچساران

۱۷ تیرماه مراتع و جنگل‌های نارک گچساران طعمه حریق شد و بعد از ۵ روز همچنان شعله‌های آتش گسترده می‌شود و درختان بلوط را ایستاده می‌سوزاند.

به گزارش” آوای صنعت ”،  17 تیرماه آتش ناخوانده میهمان مراتع و جنگل‌های نارک گچساران شد و از آن زمان تاکنون با وجود تلاش بی‌وقفه نیروهای مردمی و اعضای ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد همچنان شعله‌های آتش فوران دارد و مراتع و درختان جنگلی اعم از بلوط و زالزالک را بی‌رحمانه می‌بلعد.

گفته می‌شود سخت‌گذر بودن و وزش شدید باد کار کنترل و مهار آتش‌سوزی در ارتفاعات نارک گچساران را با سختی روبه‌رو کرده است و با وجود تلاش شبانه‌روزی عده‌ای از نیروهای مردمی، جنگلبانان و برخی دیگر از اعضای ستاد بحران در این امر هنوز ناموفق بوده‌اند.

اعزام 3 بالگرد برای اطفای حریق به کوه‌های گچساران

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اعزام 3 فروند بالگرد برای کنترل و مهار آتش در جنگل‌های گچساران خبر داد و گفت: این بالگردها با هدف جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی در منطقه در اختیار ستاد مدیریت بحران استان  قرار گرفته است.

حسین کلانتری خواستار تقسیم کار نیروهای خدمات‌رسان و دستگاه‌های عضو ستاد بحران شد و افزود: آتش‌سوزی در بخش‌های زیادی از ارتفاعات نارک مهار شده است و امیدوارم به‌زودی شاهد مهار کامل آن باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دمای هوا، وزش باد و صخره‌ای بودن ارتفاعات از موانع پیشِ‌روی نیروهای اطفای حریق است، ادامه داد: نیروهای تیپ 48 فتح، منابع طبیعی و محیط زیست تا پایش کامل در منطقه حضور دارند.

  300 هزار هکتار مرتع و 115 هزار هکتار جنگل در شهرستان گچساران وجود دارد که سال گذشته به‌دلیل وقوع 29 فقره آتش‌سوزی 600 هکتار از این جنگل‌ها و مراتع دچار خسارت شد و امسال نیز تاکنون 7 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان رخ داده است.

منبع:تسنیم